На днях слідчі органи взялися за екс-міністра енергетики Володимира Демчишина, від якого нитки тягнуться до п’ятого президента Петра Порошенка та кума Путіна Віктора Медведчука.

Держбюро розслідувань оголосило у розшук Володимира Демчишина, який обіймав у 2014-2016 роках посаду міністра енергетики та вугільної промисловості. Наприкінці листопада Печерський райсуд Києва дозволив затримати колишнього міністра з метою доставки до суду для обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту, йдеться в матеріалі “Апострофа”.

Ще до того, як Володимира Демчишина оголосили у розшук, екс-заступник генпрокурора Віктор Трепак заявив, що Петру Порошенку можуть висунути підозру у справі про постачання вугілля з ОРДЛО, за якою вже проходять голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та Володимир Демчишин. За його даними, Офіс генпрокурора активно розглядає таку можливість.

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова своєю чергою заявила, що нових процесуальних рішень проти п’ятого президента наразі немає. За її словами, на сьогодні таких процесуальних рішень немає.

Майже два роки як я — генеральний прокурор, і два роки я чую про нові підозри (колишнім президентам). Будуть вони (підозри) або не будуть — я прокоментую, коли матиму якісь процесуальні рішення, — сказала вона. Я бачила те, що було написано у ЗМІ, але насправді коментувала людина, яка вже не працює в ОГП понад півтора роки. Тому краще, напевно, він прокоментує далі, що мав на увазі, і звідки у нього така інформація, — сказала вона.

Хоча сам Порошенко раніше визнав, що у 2014 році в енергетиці склалася критична ситуація та було завдання знайти вугілля “де завгодно”.

Найбільша інтрига – чи з’явиться в цьому переліку (фігурантів “кримінальних справ”) ім’я Петра Порошенка. З огляду на те, що вже вийшли на Демчишина, то п’ятий президент там може з’явитися. Судячи з нервової реакції “Європейської солідарності”, вони розглядають таку можливість, – зазначив у розмові з виданням голова аналітичного агентства “Третій сектор” Андрій Золотарьов.

Нитка Порошенко-Медведчук

Вугілля з окупованих районів Донбасу – лише один із епізодів, у якому фігурують імена п’ятого президента, лідера політради ОПЗЖ та екс-міністра енергетики.

Відповідно до витоків у ЗМІ, Віктор Медведчук та Володимир Демчишин у 2015 році були задіяні у переговорах щодо подачі української електрики до окупованого Криму. Тодішнього міністра енергетики звинувачували у підготовці контракту з росіянами, у якому фігурував “кримський федеральний округ” РФ. Контракт був готовий, але угода зірвалася через початок громадянської блокади півострова.

Загалом вимальовується “енергетичний трикутник”: Володимир Демчишин, Віктор Медведчук, Петро Порошенко.

Якщо вина Віктора Медведчука та Володимира Демчишина буде доведена в суді, то очевидно, що вони не могли приймати рішення з таких педантичних питань без згоди (як мінімум, мовчазної) адміністрації Петра Порошенка.

Нагадаємо, раніше слідчі СБУ повідомили пану Демчишину про підозру у скоєнні злочину, який підпадає під статтю 258-3 Кримінального кодексу – сприяння терористичній групі чи терористичній організації.

Слідством встановлено, що тодішній міністр енергетики протягом грудня 2014 – лютого 2015 року видав низку наказів, призначаючи на посади державних підприємств осіб, які перебували на тимчасово окупованих територіях Донбасу. За версією слідства Володимир Демчишин перевищив свої службові повноваження. Він змусив керівників державної енергогенеруючої компанії укласти кілька угод із представниками ОРДЛО. Зокрема, щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 млрд грн.