Британія постачатиме Україні нове обладнання для зміцнення безпеки, щоб допомогти збільшити оборонні можливості перед обличчям загрози вторгнення з боку Москви, заявив сьогодні міністр оборони країни Бен Воллес.

Йдеться про легкі протитанкові системи, повідомляє Reuters.

Ми прийняли рішення про постачання Україні легких протитанкових систем оборонної зброї, – сказав Воллес у парламенті, додавши, що запрошує свого російського колегу відвідати Лондон в найближчі кілька тижнів для обговорення кризи навколо кордонів України.

Вони (ці системи – ред.) не є стратегічною зброєю та не становлять загрози для Росії. Їх слід використовувати для самооборони, – зазначив британський урядовець.

Напередодні, держсекретар США Ентоні Блінкен обговорив у телефонній розмові з главою МЗС Франції Жан-Івом Ле Дріаном ситуацію навколо України на тлі російської агресії,  про це йдеться у заяві речника Держдепу США Неда Прайса.

Глава американської дипломатії обговорив зі своїм співрозмовником рішучий намір США відповісти швидко та потужно на будь-яке подальше вторгнення Росії в Україну, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що сторони обговорили зусилля, «спрямовані на просування демократії в Лівії».