Уникнути нової хвилі мобілізації в Україні не вдасться, вважають українські захисники, які зараз перебувають на Бахмутському напрямку.

“Без банального усвідомлення, що потрібно замінити хлопців на фронті, і перемоги не буде”, – розповів Gazeta.ua офіцер 3-ї окремої штурмової бригади Юрій Гаврилишин з позивним “Мілан”.

Він упевнений в тому, що без додаткової мобілізації Україні не обійтися.

“Один військовий в інтерв’ю якось сказав, що хотів би, щоб бої за Київ тривали, тому що тоді наше суспільство було єдиним, як ніколи. Кожен відчував загрозу втрати держави. Коли така небезпека для столиці завершилася, люди розслабилися, і життя знову перейшло у звичне русло”, — каже український захисник.

При цьому, на його думку, українці повинні розуміти, що кожен, де б він не знаходився, на передовій або в тилу, повинен на своєму місці робити все, щоб наближати перемогу України у війні.

“Необхідно тренуватися, брати зброю, відпрацювати різні тактичні елементи, вчити вогневу підготовку. Зараз багато літератури – було б бажання”, – додав Гаврилишин.
Для того, щоб українська армія отримала успіх у планах щодо виходу на кордони зразка 23 лютого 2022 року, ЗСУ необхідно близько 300 танків, 600-700 бойових броньованих машин і 500 артилерійських систем. Про це сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

Він уточнив, що це статистика, яку раніше наводив головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний.

“З урахуванням подальшого просування української армії в контрнаступ, відповідно, потрібні далекобійні ракети. Зокрема, добре відомі ATACMS, які здатні знищити ворожі об’єкти й цілі на глибині до 300 км. У зону ураження таких ракет унаслідок тих чи інших заходів наступального характеру української армії потраплятиме і Кримський міст”, — сказав експерт.

Попри те, що російська пропаганда вкрай активно розхвалює Крим як практично неприступну фортецю, очевидно, що ахіллесова п’ята у Криму є. І це — Керченський міст, вважає Селезньов.

“Щойно цей міст буде пошкоджено таким чином, що росіяни не зможуть забезпечити логістику угруповання окупаційних військ, що діють на території тимчасово окупованого Криму і Севастополя, у росіян почнуться дуже великі проблеми. Кораблями багато не привезеш”, — зазначив експерт.

Селезньов нагадав, що внаслідок високоточних ракетних ударів ЗСУ по об’єктах у районі Херсона було пошкоджено чотири магістралі, два автомобільні мости й два залізничні, що значно ускладнило комунікації між лівим і правим берегом Дніпра. Росіяни тоді не отримували в достатній кількості матеріально-технічні засоби.

“Думаю, така ж доля чекає і на російський окупаційний контингент, що діє на Кримському півострові”, — сказав експерт.

Ракети, за його словами, це обов’язкова зброя. Крім того, українським військовим необхідна величезна кількість боєприпасів, артилерійських систем, тому що нинішня війна — це війна артилерії.

“Що ретельніше відпрацює українська артилерія ворожі тилові райони, то ефективнішим буде український контрнаступ, то менших втрат українські штурмові бригади зазнають внаслідок дій, спрямованих на блокування та знищення ворожих окупаційних військ. Тому артилерія, ракети — обов’язкові”, — акцентував гість ефіру.

Щодо авіації, то це дуже важливий фактор, каже Селезньов, але в нинішній війні авіація посідає все-таки дещо другорядну роль.

“Так, безумовно, фактор винищувачів F-16 значно посилить можливості протиповітряної оборони країни. Але є не менш серйозні аналоги за типом систем протиповітряної оборони наземного базування у наших західних партнерів. І вони також нам будуть вкрай важливими, тому що ми бачимо, що ракетний терор Росії триває”, — сказав Селезньов.