СБУ повідомила про підозру в державній зраді політтехнологу Медведчука.

Служба безпеки України повідомила про підозру в державній зраді політтехнологу Віктору Погребинському. Він близький до кума Путіна Віктора Медведчука.

«Згідно з висновком, висловлювання та діяльність політтехнолога були спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України.  Зокрема, в результаті обшуків, співробітники СБУ вилучили речі та документи, що підтверджують його зв’язки з РФ. Серед них – аналітичні матеріали щодо проведення «денацифікації та демілітаризації України» – підкреслили у СБУ.

Наразі проводиться комплекс заходів щодо підтвердження можливого використання цих та інших матеріалів під час планування повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

З’ясувалося, що фігурант був пов’язаний зі співробітниками спецслужб країни-агресора, які діяли в Україні під прикриттям дипломатичних посад.

Він часто брав участь у пропагандистських програмах на російському телебаченні та очолював групу політтехнологів і політичних експертів, які систематично готували аналітичні записки щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та надавали пропозиції для посилення російського впливу в суспільстві.

Наразі йому заочно оголошено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Здійснюється комплекс процесуальних заходів щодо притягнення цієї особи до відповідальності.

Як повідомили у правоохоронних органах, ідеться про Михайла Погребинського, що активно співпрацював із народним депутатом від партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктором Медведчуком, якого нині також обвинувачують у держзраді.

Нагадаємо, що раніше обшукали, проте не затримали, соратника Медведчука Михайла Погребінського.

Відповідну інформацію повідомили виданню співрозмовник в правоохоронних органах, а також генпрокурорка Ірина Венедіктова.

«У нього провели слідчі дії. А також обшуки. Але не затримували», – заявила Венедіктова.

Раніше у ЗМІ та телеграмі радника очільника МВС Антона Геращенка повідомляли, що після обшуку проросійського політолога Михайла Погребинського затримали.

Українські правоохоронці тоді ж повідомляли, що політтехнолог перебував в Києві. Правоохоронці провели обшук його київської квартири на Ярославовому валу, але подробиць не надали. Лише зазначили, що “слідчі дії тривають”.