Угорщина заблокувала приєднання України до кіберцентру при НАТО.

Україна подала офіційний запит на приєднання до Центру у серпні 2021 року.

Угорщина у свою чергу заблокувала приєднання України до Об’єднаного центру з кібероборони НАТО (CCDCOE). 

Про факт блокади однією з держав Альянсу напередодні в ефірі ток-шоу “Право на владу” повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, а джерело “Європейської правди” підтвердило, що правом вето скористалася саме Угорщина.

“Є така інституція, яка має назву Кібер-НАТО. І ми влітку минулого року подали туди відповідні документи, пройшли всі відповідні верифікації. І там, так само, як в НАТО, консенсусом приймаються рішення. Так от: одна з європейських країн відмовила в участі нашій країні в цій поважній інституції”, – сказав Данілов.

Секретар РНБО підкреслив, що це відбулося незважаючи на те, що в Україні триває війна та постійно відбуваються кібератаки.

“Це країна Євросоюзу, це наші сусіди. Вони нам відмовили… Одна країна з усіх, які входять в цей Альянс, проти. Так це партнери в лапках чи це партнери, які, як кажуть, щирі?”, – додав секретар РНБО.

Співрозмовник видання, який брав участь у процесі, підтвердив, що йдеться про блокування вступу України саме угорським урядом.

Процедура схвалення української заявки розпочалася в жовтні та, у разі успіху, Україна стала б членом центру вже від 1 січня 2022 року. Однак Угорщина заявила про блокування вступу.

Правила дозволяють державам НАТО повернутися до розгляду заявки Києва і не можна виключити, що з огляду на цьогорічні російські кібератаки на Україну інші члени Альянсу переконають Будапешт переглянути свою позицію. 

Оскільки засідання Ради центру, яка ухвалює рішення про розширення складу учасників відбувається лише 2 рази на рік, приєднання України до цієї структури (у разі позитивного висновку) може статися лише з 2 півріччя 2022 року.

Тим часом Угорщина поки публічно не оприлюднила свою позицію з даного приводу. Але варто зауважити, що Об’єднаний центр передових технологій з кібероборони НАТО формально не є структурою Альянсу.

Центр має великий вплив на дії Альянсу у сфері кіберзахисту. Його засновники – 7 країн, у складі Центру 20 учасників – 17 членів НАТО та 3 країни-партнери.

Раніше президент Володимир Зеленський пояснив сенс вступу України до Північноатлантичного альянсу. Він вважає, що прийняття України до Альянсу – це “превентивний захід” щодо безпеки наших громадян.