Сенатор США Ліндсі Грем після візиту до Києва заявив, що найближчими днями на росіян чекає “грубе пробудження”, оскільки Україна продемонструє вражаючу силу.  

Що конкретно означають ці слова, пояснив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан в інтерв’ю Євгенії Кутновій. 
 
Як зазначив Світан, ми точно побачимо масовану ракетну атаку далекими засобами поразки (до 300 км.) по всіх військових об’єктах РФ. Переважно це будуть паливоприймачі, склади боєприпасів, командні пункти, а також місця дислокації російських військовослужбовців.  

“Наші радіотехнічні війська змалювали не тільки одну Юр’ївку. Вони змалювали всі розташування російських військ, тому ці цілі вже визначені. Це буде масштабний удар протягом кількох годин, а можливо, і днів, який наноситиметься вже безпосередньо перед нашим рухом по лінії фронту”, – пояснив військовий аналітик.  

ЗСУ не матиме проривів на 30-50 км, тому що без авіації зробити це вкрай складно, додав Світан. Проте українська армія вибиватиме і випалюватиме російські війська з першої лінії фронту, потім з другої, потім з третьої. Далі ЗСУ рухатимуться, знищуючи оборонні гарнізонні структури окупантів. 

 “Наш рух розпочнеться з масованої ракетної атаки найближчим часом, і це точно буде все видно. Інформаційне поле буде просто завалено такими фото, як із Юріївки. Це будуть фото розбитих пансіонатів, із сотнями загиблих окупантів, із розбитою технікою, зенітно-ракетними комплексами , горючими паливоприймачами та складами боєприпасів, що вибухають”, – описав Світан найближче майбутнє путінських солдатів. 

І варто зазначити, що така тактика українських оборонців досить дієва. Так завдяки тому, що Сили оборони здійснюють зачистку 20-30 кілометрової смуги на лівому березі Дніпра, російські війська не можуть навіть перекинути мінометне озброєння на свої позиції. 

Сили оборони фіксують зниження бойової активності росіян на півдні України, там окупанти втратили склад боєприпасів і не можуть налагодити логістику. Про це повідомила речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк  в ефірі національного телемарафону. 

За її словами, окупанти не можуть підтягнути навіть техніку, оскільки знищено їхні позиції. На додаток до всього, шторм перешкоджає вільному пересуванню. 

“Це відбувається через роботу підрозділів Сил безпеки та оборони із зачистки 20-30-кілометрової смуги на лівому березі Дніпра. Три доби поспіль немає обстрілів у напрямку Дніпровсько-Бузького лиману. Очевидно, після знищення польового складу з боєприпасами у них відсутня можливість їх постачання. Також ворог не має можливості підтягувати техніку, навіть мінометне озброєння, оскільки в результаті вдалої роботи наших підрозділів було знищено їхні бойові позиції, а шторм не дозволяє вільного пересування”, — сказала вона. 

Зокрема, логістика окупантів серйозно підірвана, вони втратили багато складів і не можуть налагодити нові постачання зброї та боєприпасів. Також окупанти втратили багато артилерійських і реактивних установок та не можуть зараз їх мати так близько, як могли раніше. 

За такою ж тактикою ЗСУ діють і на інших ділянках, при цьому як і завдаючи ударів на невеликій відстані, так і знищуючи логістичні шляхи ворога далекобійною зброєю, при чому навіть на території Російської Федерації. Це в свою чергу дасть змогу в потрібний момент обмежити можливості з просування та оборони ворожих військ і відвоювати українські території. Тож ЗСУ продовжують працювати над знесиленням ворожого угруповання і незабаром ми зможемо почути хороші новини він наших оборонців.