Якщо деякі громадяни не в змозі сплатити ринкову вартість за енергоносії, держава має надати їм допомогу, заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Уряд не має втручатися у ціноутворення, зокрема на енергоносії. Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, про це 30 серпня заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

“Коли політик починає втручатися в ціну, це призводить до неефективності, корупції і популізму”, – сказав він.

За словами прем’єра, якщо частина населення не може сплатити ринкову ціну, держава повинна допомогти, “аж до того, щоб оплатити за неї вартість цього ресурсу”.

Гончарук додав, що тарифи на комунальні послуги є “проблемою уряду”, і Кабмін вживатиме заходів, щоб усі, хто потребує, діставали допомогу держави, однак без повернення до адміністративного регулювання цін.

Зараз ціну на газ для населення визначено на рівні 4653,54 грн за 1 тис. м³ (без урахування ПДВ і транспортних витрат). Улітку цього року “Нафтогаз” тричі знижував вартість палива: у червні – на 7,3%, у липні – на 11,7%, у серпні – ще на 5,1%.

Також, уряд уже має кандидатуру на голову Фонду держмайна

Про це прем’єрміністр Олексій Гончарук заявив в інтерв’ю українським медіа,

“Ми зараз думаємо над створенням державного холдингу, який повиводив би всі ДП-шки, КП-шки (державні та комунальні підприємства – ред) з-під міністерств, щоб у кожного міністра не були оці господарства, які висять. З-під Кабміну це треба забрати”, – анонсував ідею голова уряду.

“З приводу кандидатури на Фонд держмайна, у нас також є сильна людина, яка може його очолити. Але фінальні домовленості не досягнуті, тому я б не хотів зараз називати прізвища”, – поінформував Гончарук.

“Укрпошта”. Пан Смілянський чудовий менеджер – він за досить короткий період часу зробив хорошу справу. Я думаю він виховав на “Укрпошті” собі гідну заміну, і ми пошукаємо для нього більш амбітну задачу. Про це ми з ним вже говорили”, – зазначив прем’єрміністр.

Щодо “Укрзалізниці”, голова уряду заявив таке:

“Я не маю сумніву, що “Укрзалізниця” зараз пронизана низовою корупцією – хтось щось має на тендерах, хтось керує в ручному режимі в окремих залізницях. “Укрзалізниця” – це ж лише надбудова. Якщо не помиляюся, є шість окремих залізниць, кожна з яких має свій менеджмент. Яка версія правильна, чи існуючий менеджер – правильний хлопець, який робив все, що може, і є якісь цьому є докази, або ж він був лише вітриною – ми розберемося і дамо оцінку”.