Наступного вівторка, 8 лютого, у Берліні проходитиме засідання Веймарського трикутника.

Про це повідомляє польське видання RMF24. 

За словами голови Бюро міжнародної політики президента Польщі Якуба Кумоча, Еммануель Макрон, Олаф Шольц та Анджей Дуда говоритимуть про загрозу вторгнення Росії до України. Також в адміністрації польського президента анонсували, що Дуда говоритиме про результати своїх перемовин у Пекіні.

“І Франція, і Німеччина, і Польща проводять різного роду заходи через ситуацію довкола України. У кожної з цих країн є свої контакти, і лідерам трьох великих європейських країн слід обмінятися цими контактами. Думаю, це також буде можливість для президента Дуди прозвітувати про свої переговори в Пекіні”, – заявив Кумоч.

Він додав, що лідери Франції, Німеччини та Польщі давно хотіли зустрітися у такому форматі. Крім того, політики Франції й Німеччини планують згодом відвідати Росію. Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон приїде до Москви у понеділок, 7 лютого, а канцлер Німеччини Олаф Шольц прибуде 15 лютого.

Нагадаємо, що Франція та Німеччина, поряд із Росією та Україною, є учасниками “нормандського формату”, в якому обговорюється мирне врегулювання конфлікту на Донбасі. Ці чотири країни, зокрема, підписали Мінські угоди, які вважаються основою для врегулювання, хоча сторони по-різному підходять до трактування низки їхніх положень.

Хоча і Париж, і Берлін підтримують твердження США та інших союзників щодо НАТО про те, що Росія може готувати озброєне вторгнення в Україну, і заявляють про готовність запровадити санкції проти Москви, їхня риторика є більш помірною порівняно зі США та Великобританією. 

Макрон за останній тиждень тричі говорив телефоном з Путіним як про ситуацію навколо України, так і про російські вимоги так званих гарантій безпеки. Які саме пропозиції він привезе до Москви на переговори з Путіним, не повідомляється. Свої послуги як посередника між Москвою та Києвом запропонував також президент Туреччини Реджеп Ердоган. При цьому він розкритикував інших європейських лідерів, ніхто з яких, за його словами, не годиться на цю роль.