Україну відвідав командувач сил оборони Угорщини: обговорив із Залужним плани росії. Командувач Сил оборони Угорщини з делегацією відвідав Україну. Генерал-лейтенант разом з Головнокомандувачем ЗСУ говорили про плани росії у війні проти України.

Делегація Угорщини відвідала Україну. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що приїзд Командувача Сил оборони Угорщини Ромулуса Русін-Сенді в Україну – свідчення підтримки і солідарності у війні проти росії: “Я високо ціную професійні і дружні стосунки з моїм угорським колегою і задоволений рівнем військового співробітництва між нашими державами”.

Під час візиту угорській делегації пояснили:

безпекову ситуацію в Україні;
склад, чисельність угруповань росії як на тимчасово окупованих територіях України, так і на території росії вздовж державного кордону України та території суміжних держав;
характер дій і напрямків зосередження ворога, його втрат в особовому складі та техніці, виявлених фактах порушення противником правил ведення війни та злочинів проти людяності.

Окрім того, обговорили оцінку ймовірного характеру дій противника надалі, безпекову ситуацію на українсько-білоруському кордоні, тенденції розвитку воєнно-стратегічної обстановки в Східній Європі та Чорноморському регіоні, – повідомили в Генштабі ЗСУ.

Угорська делегація відвідала багато українських міст. Угорська делегація разом з нашим генерал-полковником Миколою Баланом відвідала місця скоєння воєнних злочинів росією – Гостомель, Ірпінь, Бородянку, територію боїв біля Мощуна.

Ба більше, Ромулус Русін-Сенді з делегацією:

відвідали Миколаїв, Одесу, Кривий Ріг, Дніпро, Харків Чернігів, де ознайомились із організацією протидії агресії росії Збройними Силами України;
у Києві побували в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, Національному військово-історичний музей України, виставку знищеної російської військової техніки, привезеної з Гостомелю на Михайлівську площу.

Варто пригадати, що Головний сержант ЗСУ Олександр Косинський та Головний сержант Сил оборони Угорщини Золтан Кашаб обговорили основні функції та завдання й напрямків діяльності особового складу сержантського корпусу збройних сил обох країн.

Однак це вже 2 візит до Залужного, адже нещодавно Валерій Залужний зустрівся з Начальником Штабу оборони Великої Британії. Вони обговорили плани майбутніх операцій.

Залужний зустрівся з британським адміралом. Головнокомандувач ЗСУ повідомив, що візит Начальника Штабу оборони Великої Британії адмірала сера Тоні Радакіна – це потужний сигнал підтримки Збройних Сил України у боротьбі з росією. Валерій Залужний розповів, що вони:

дуже плідно попрацювали на пункті управління;
обговорили до деталей плани майбутніх операцій.

Як військові люди, розуміємо ситуацію такою, як вона є, і віддаємо всі сили боротьбі за свободу, – пояснив Залужний.

Український генерал подякував адміралу Радакіну та всім британцям за підтримку України, допомогу та довіру.

Радакін захоплений ЗСУ. Адмірал Тоні Радакін розповів, що він сповнений захоплення Збройними Силами України, їхньою мужністю, стійкістю та винахідливістю у протистоянні з росією.

Мій 48-годинний візит дозволив мені краще зрозуміти оперативну перспективу та обговорити, як Британія може продовжувати підтримувати Україну та як ми можемо допомогти іншим міжнародним партнерам і союзникам підтримувати Збройні Сили України в наступні тижні та місяці, – розповів Радакін.