Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що питання участі США в Нормандському форматі може вирішитися після візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона.

Таку думку він висловив у програмі Взгляд с Банковой на телеканалі Дом.

Кравчук, коментуючи слова президента США Джо Байдена на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Женеві про Мінські умови, зазначив: «Думаю, що це один із намірів, що до Нормандського формату приєднаються США. Більш точне формулювання, думаю, буде пізніше».

«Якщо США приєднаються, вважаю, що це буде дуже великий крок щодо врегулювання процесу. Це означатиме, що і на Мінському майданчику буде більше дипломатії, більше зусиль і більше твердих позицій, ніж зараз», — зазначив перший президент України.

Він вважає, що країнам нормандського формату, Франції та Німеччині, бракує конкретики у позиції щодо Росії:

«Немає, на мій погляд, твердості, системності та послідовності з боку Німеччини та Франції в тому, щоб чітко і ясно поставити Росію в ту ситуацію, в якій вона реально перебуває. А саме що вона [Росія] агресор і що вона — сторона конфлікту», — зазначив Кравчук.

«Я, наприклад, за ці роки жодного разу не чув, щоб або президент Франції, або канцлерка Німеччини сказали на будь-якій із зустрічей, що агресор — Росія і що вона повинна піти з Донбасу і залишити Крим. Я такого не чув. А це вже давно слід було б зробити. Бо просто ходити навколо гарячої каші й боятися до неї підступити — це позиція дуже загальна і дуже неконкретна. Без точних формулювань, без дат, без відповідальних людей за їхнє виконання, та наслідків, які нестимуть ті, хто відмовиться їх виконувати», — переконаний очільник української делегації в ТКГ.

Загалом після зустрічі Зеленського і Байдена, вважає Кравчук, «все буде змінюватися» — як стосовно отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО, так і у роботі нормандського формату й щодо ситуації з Мінськими угодами.

В свою чергу, глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що тема залучення США до процесу мирного врегулювання на Донбасі буде ключовою під час візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому. Про це Кулеба заявив в ефірі “Право на владу”.

“Що стосується залучення Сполучених штатів. Я маю достатньо підстав стверджувати, що США і хочуть, і можуть бути залучені до процесу мирного регулювання. Зверніть увагу на одну деталь. Звідки взялася зустріч Байдена й Путіна? Вони поговорили саме в розпал ескалації на українському кордоні. Саме в цей момент президент Байден подзвонив Путіну…Ось це й був акт залучення, акт стримування, до якого вдалися Сполучені Штати на підтримку українських інтересів. Ми зараз увійшли в стадію підготовки візиту президента (до Білого дому – ред.). Безумовно, тема подальшого залучення США до процесу мирного врегулювання буде ключовою під час цього візиту”.