У понеділок, 21 червня, Рада Євросоюзу ухвалила рішення, яким продовжила ще на рік, тобто до 23 червня 2022 року, санкції, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією.

Як повідомляє пресслужба Ради ЄС, санкції включають заборону на імпорт товарів з Криму в ЄС, а також інфраструктурні або фінансові інвестиції, туристичні послуги в Криму.

Крім того, підлягає обмеженням ЄС експорт певних товарів і технологій кримським компаніям, для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах або для розвідки, розвідки і видобутку нафти, газу і мінеральних ресурсів.

Відзначається, що ЄС не визнає анексію українського півострова Росією і засуджує порушення міжнародних норм. Вперше санкції були введені в червні 2014 року.

Пояснимо, що в відношенні Росії діють кілька санкційних пакетів ЄС, в тому числі забороняє європейським компаніям інвестувати в Крим (цей пакет був затверджений в грудні 2014 року). Європейським та заснованим в ЄС компаніям також заборонено купувати нерухомість або організації в Криму, фінансувати кримські підприємства або надавати пов’язані з цим послуги. А європейським туроператорам заборонено пропонувати відпочинок на окупованому півострові.

Нагадаємо, що Росія анексувала Крим після так званного “референдуму” 16 березня 2014 року. Анексія півострова не визнала більшість країн світу. На даний момент Росія фактично окупувала Крим і Україна не контролює півострів. Між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.