Як відомо, в тимчасово окупованому Луганську зранку 15 травня вкотре трапилась “бавовна” в районі колишнього авіаційного училища штурманів. Відомо про 2 прильоти. Крім того, поширюється інформація про застосування ракет Storm Shadow.
За словами військового експерта Петра Черника, наростає якість українського стратегічного озброєння. Про він розповів в інтервʼю ЗМІ
У такий спосіб ЗСУ апробовують ту зброю, яка є, з потенційним прицілом і на Крим.
Черник впевнений, що все відбувається планово, зважено, рівномірно, і противник має бути впевненим, що не існує точки в окупованій зоні, яку ми тепер не досягнемо.
Ракети Storm Shadow – унікальні у своєму класі. Мають доволі непоганий бойовий досвід на бойовищах Близького Сходу. Вони можуть завдавати ураження на відстань від 250 до 560 кілометрів. Це якраз та оперативна глибина, яка допоможе нам взяти під вогневий контроль практично увесь Кримський півострів, – наголосив військовий експерт.
Він нагадав, що в Криму відстань з Півночі на Південь – трошки більше ніж 250 кілометрів і зі Сходу на Захід – трошки більше, ніж 360 кілометрів.
Черник зазначив, що великі склади і командні пункти, які окупанти перевозять залізницею, мають велике зосередження на окупованих територіях.
Не так легко ешелон з 50 вагонів розвантажити безпосередньо на передовій. Такий вузол є тільки у Дебальцеве в Донецькій області. До нього від лінії розмежування – 42 кілометри, і це дуже зручний вогневий рубіж для нашої навіть ствольної артилерії, – підкреслив співрозмовник.
В Луганській області також розконцентровується, за його словами, те, що великими ешелонами завозиться з Росії, а потім вантажівками довозиться до передової.
“Ми намацали ще одну больову точку. Наш логістично-вогневий зашморг на марші”, – резюмував Петро Черник.
Додамо: Значна частина військової допомоги, яку партнери надають Україні, не розголошується. Таку думку сьогодні, 15 травня, висловив військово-політичний експерт Дмитро Снєгірьов у прямому ефірі українського телеканалу.
Як приклади, що підтверджують цю тезу, гість ефіру навів нещодавні удари по окупованому з 2014 року Луганську, а також нейтралізацію російської авіаційної групи у Брянській області РФ.
“Досі російські окупанти не мають поняття про те, чим саме завдавала українська сторона ударів [у Луганську] виключно по місцях постійної дислокації особового складу. Є три версії, і це не може не тішити. Подібна тенденція має зберігатись і надалі. Згадаймо успішний характер нейтралізації авіагрупи Російської Федерації. Аналогічна ситуація. Російська сторона висуває щонайменше три взаємосуперечливі версії про характер збиття російських літаків”, — прокоментував Снєгірьов.
На його думку, це свідчить про те, що не вся західна допомога анонсується, так і має бути.
“Переозброєння наших Збройних сил — тема, яка має залишатися за зачиненими дверима. Першими, хто має дізнатися про тактико-технічні характеристики озброєння, що постачається країнами НАТО та Сполученими Штатами, будуть російські окупанти в момент втрати особового складу та бронетехніки”, — наголосив військово-політичний експерт.
Слід зазначити, що у Збройних силах України не коментували ударів по Луганську. Говорячи про катастрофу з нібито двома літаками та двома гелікоптерами російських Військово-повітряних сил у Брянській області, спікер Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив про причетність до неї російської протиповітряної оборони. У списку знищеної Силами оборони України російської техніки, яку публікує Генеральний штаб ЗСУ, кількість збитих літаків та гелікоптерів останнім часом залишалася незмінною.