На Бахмутському напрямку, противник, очевидно, докладає основні свої зусилля, аби завадити ЗСУ південніше та північніше міста зайняти зручні райони та рубежі для активних дій стосовно самого міста…

Про це на своїй сторінці в Фейсбук розповідає військовий оглядач Констянтин Машовець.

Зокрема, північніше міста у смузі оборони 200-ї окремої мотострілецької бригади противника (14-й армійський корпус\АК північного флоту), його командування сформувало зведений тактичний загін (до батальйону) типу «Шторм-Z» (це десь — 2-3 штурмових роти, укомплектованих засудженими громадянами рф).

Очевидно, що найближчим часом воно його використає для штурмових атакуючих дій. Ймовірно, по напрямку Дубово-Василівка — Оріхово-Василівка (як альтернатива — по напрямку Ягідне — Богданівка).

В свою чергу, південніше м.Бахмут, не дивлячись на той факт, що в районі с.Кліщіївка та с.Андріївка противник протягом останніх діб трохи позадкував, не викликає сумніву цілком очевидне — найближчим часом противник спробує відновити положення в цих районах….

На даний момент, противник активно намагається протидіяти передовим підрозділам ЗСУ південніше м.Бахмут з метою утримання їх по рубежу залізниці, яка веде з Бахмуту на Горлівку… По суті, це у нього тут його основний рубіж оборони…

Однак, принаймні, на 2-х ділянках (північніше та південніше с.Андріївка) ЗСУ вже вийшли на нього, а за певною інформацією, навіть перетнули його… — резюмував Констянтин Машовець.

Зазначимо , що Українські війська під час штурмових дій взяли під контроль село Андріївка Донецької області. Про це сьогодні, 15 вересня, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. На думку спікера Української добровольчої армії “Південь” Сергія Братчука, це означає падіння ще одного вузла оборони росіян на Бахмутському напрямку, що дає українським військам можливість завдавати вогневого ураження по інших локаціях і просуватися вперед.

Він наголосив: Андріївка — це удари по ворожих флангах на Бахмутському напрямку. Якщо зруйнуються фланги, то оборона противника теж сипатиметься.

“Далі будуть і Кліщіївка, і Курдюмівка — там теж дуже тяжкі бої. Але це ті, зокрема й панівні, висоти, які ставлять під загрозу весь південний фланг російського угрупування під Бахмутом. Ми пам’ятаємо, скільки вони билися за Бахмут. І чим зрештою закінчилося? Тим, що Збройні сили України вже перемололи кілька частин і рухаються далі, вибиваючи ворога. Більше скажу, ця “Бахмутська мишоловка” може захлопнутися протягом найближчої години. Але наші командири роблять так, як роблять. Далі подивитеся, чому це так відбувалося”, — прокоментував Сергій Братчук.

Він наголосив, що українські військові не діють у лоба, а знищують ворожі резерви та вогневу міць російських окупаційних військ. Зокрема, щодня вражають десятки артилерійських систем росіян.

“Йдуть важкі бої, бо ворог намагається чіплятися за кожен метр української землі. Сьогодні — це вже зазначають інші експерти й бачать наші військові — ворог максимально використовує резерви, які він накопичив і накопичує”, — зазначив гість ефіру.

Він додав, що противник використовує як “гарматне м’ясо” і звичайні, і так звані елітні війська, як, наприклад, повітряно-десантні. Про це, зокрема, свідчить ліквідація нещодавно призначеного командира російського 247-го десантно-штурмового полку.

Братчук наголосив, що своїми наступальними діями українські захисники ламають стереотипи воєнного мистецтва, зокрема щодо співвідношення сил.

“Є закони воєнної науки: наступальні сили мають у кілька разів за особовим складом перевищувати сили, які обороняються. Сьогодні склалась унікальна ситуація, коли відбувається навпаки. Оборонних військ значно більше. Але воєнне мистецтво наших командирів, використання техніки та озброєння, зокрема, наших західних союзників і, найголовніше, мужність наших бійців допомагають максимально просуватися вперед”, — заявив речник Української добровольчої армії “Південь”.

Він також зазначив, що наступ йде в умовах щільного мінування територій, якого, на думку Братчука, ймовірно, ще не було в людській історії, і все ще за високої концентрації вогню противника.

“Україна не просто ламає стереотипи. Україна пише нові сторінки воєнного мистецтва, і мова цього воєнного мистецтва — українська”, — резюмував він.