Вищий антикорупційний суд, до якого у мене більше довіри, ніж до решти судової системи України, скасував виправдувальний вирок Геннадія Труханова, винесений Малиновським судом Одеси! Про це пише український та грузинський політик Міхеіл Саакашвілі. Далі подаємо його позицію в оригіналі.

Я був на засіданнях Малиновського суду минулого літа, коли той назвав чорне білим і виправдав Труханова в абсолютно очевидно корупційній справі. Під час засідань цього суду на мене нападали тітушки і так звана муніципальна охорона, яка насправді особистою сепаратистської армією Труханова.

Його тодішнє виправдання було невипадковим. Тоді дуже впливові елементи в Києві виміняли виправдання Труханова на величезні земельні ділянки в більш ніж триста гектарів, які розташовувалися і в центрі Одеси, і в передмісті. Потім, уже перед місцевими виборами, відбулася друга частина угоди через бізнес структури, де Київ знову підставив плече Труханову, який програвав вибори, тому що одесити його не хотіли. Йому знову дозволили знову стати мером Одеси, в тому числі закривши очі на кілька відсотків підтасування виборів і передавши йому контроль над значною частиною Одеської області. Але зараз Вищий антикорупційний суд зіпсував всі ці договорняки і це дає мені серйозну надію, що справедливість нарешті переможе.

Хочу нагадати, що на останніх виборах мера Одеси Труханов «переміг», коли на вибори прийшло менше 20% виборців. Одесити практично бойкотували ці вибори, бо Одесі, яка одним з найвідоміших міст світу, не личить мати пахана і бандита на чолі мерії.

Зараз я якраз перебуваю по дорозі в Одесу і отримав цю приємну новину. Тобто, мамо, у тебе якась надія і це добре! – написав Саакашвілі.

Нагадаємо, що сьогодні апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України скасувала виправдувальний вирок Малиновського райсуду Одеси по так званій «справі Краян», головним фігурантом якої мер Одеси Геннадій Труханов.

За версією слідства, Труханов і підлеглі купили «Краян» фактично у 17 разів дорожче від початкової вартості.

Так, у 2016 році Одеська міська рада шукала собі приміщення на 44 тисячі квадратних метрів. І тоді чиновникам «впали в око» 7 тисяч квадратів заводу «Краян» (корисної площі у 8 разів менше). У документах про технічний стан будівлі НАБУ та САП виявили підтвердження, що внутрішні інженерні мережі взагалі відсутні, комунікації незадовільні, а фізичний знос 55%.