Україна вже вирішила, що її зовнішньополітичний курс спрямовано на вступ у НАТО. Про це віцепрем’єр-міністр – міністр із питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив в опублікованому 10 квітня інтерв’ю “ВВС News Україна”.

Журналіст просив його прокоментувати слова речника президента РФ Дмитра Пєскова про те, що вступ України в НАТО “неприйнятний для кількох мільйонів жителів ОРДЛО, і це не сприятиме їхній реінтеграції в українське суспільство”.

“Думка прессекретаря керівника сусідньої держави – це його власна думка. Це не його справа. У нас у Конституції чітко визначено, що євроатлантичний курс – це курс України. Це записав парламент”, – відповів Резніков.

Він зауважив, що після деокупації Донбасу його жителі “будуть брати участь у виборах, як місцевих, так і потім пізніше до Верховної Ради. Вони оберуть політиків-депутатів, які щось їм пообіцяють, і вони будуть легально відстоювати відповідну позицію в парламенті”.

“Ми ж не розповідаємо нашим сусідам, що робити, коли частині населення не подобається арешт [опозиціонера Олексія] Навального або губернатора Хабаровського краю. Це їхня внутрішня справа. От я і пропоную кожному займатися своїми внутрішніми справами”, – заявив Резніков.

Віцепрем’єр України розповів, як одного разу під час переговорів у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі голова української делегації Леонід Кравчук звернувся до голови російської делегації Бориса Гризлова: “Борисе В’ячеславовичу, я вам хочу нагадати одну річ, ви, напевно, про неї забули, Україна вже давно не у складі СРСР, давно вже не під Москвою. Тому давайте ви не будете давати нам вказівки”.