Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що Білий дім стурбований діями Російської Федерації біля українського кордону. Тому влада обговорює дану ситуацію з союзниками і партнерами з-поміж європейських держав.

Про це Блінкен заявив в інтерв’ю телеканалу NBC News.

“Повинен сказати, що я серйозно стурбований діями Росії на кордоні з Україною. На цих кордонах зосереджено більше російських сил, ніж коли-небудь з 2014 року. Ось чому ми підтримуємо дуже тісні контакти і координацію з нашими союзниками і партнерами в Європі. Всі поділяють цю заклопотаність”, – заявив він.

Блінкен також додав, що президент США Джо Байден дав чіткий сигнал Росії, що якщо “вони чинитимуть так нерозважливо, то будуть наслідки”.

Відмітимо, що у Польщі активно працюють над посиленням санкцій щодо Росії за агресивні дії проти України.

У польському МЗС заявили, що своє майбутнє головування в ОБСЄ використовуватимуть для деескалації війни на Донбасі.

“Наше занепокоєння, також як і союзників, викликає зосередження російських військ поблизу українських кордонів, в тому числі в окупованому Криму та на Чорному морі”,– йдеться у повідомленні.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що напругу збільшують також військові навчання, які у квітні мають відбутися у різних частинах Росії.

Дипломати також наголосили, що Польща є у колі найактивніших країн, які порушують питання російської агресії на міжнародній арені.

“Польща активно підтримує й ініціює заходи, які зміцнюють міжнародний тиск на Росію в рамках ЄС, ООН чи ОБСЄ. Ми також активно підтримуємо військову адаптацію НАТО й України” – зауважили у МЗС.

Насамкінець у відомстві додали, що “Польща постійно працює над посиленням санкційного режиму ЄС проти Росії через її агресивну політику в Україні”.