У Росії не поважають зрадників України. Зокрема, колишнього прокурора анексованого Криму Наталію Поклонську там вважають “другосортною”.

Про це повідомив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL. За його словами, до таких людей у країни-агресора також немає довіри.

“Багато українців, які свого часу зрадили Україну, не розуміють, що в російській ментальності вони назавжди залишаться зрадниками. Навіть ті, хто на сьогодні продовжує керувати Кримом чи сидить у Державній думі, як ця “госпожа” Поклонська. Вона – зрадниця, і вона є другосортною в Росії. До неї там ніхто і ніколи не буде ставитись так, як до росіянина”, – сказав Яременко.

За його словами, в РФ розуміють, що не можна довіряти людині, яка зрадила. Він зазначив, що поки там зрадників використовують, але з часом приберуть.

Також заступник міністра розповів, що за оцінками до Криму перевезено щонайменше 300 тис. осіб, а з окупованих територій намагаються витиснути нелояльних до них громадян.

“Вони самі розуміють, що питання Криму не закрите і рано чи пізно його потрібно буде вирішувати. І коли це станеться, вони хочуть апелювати, мовляв, у нас тут живе російське населення, яке хоче залишатися в складі Російської Федерації”, – зазначив Яременко.

Він додав, що лояльних до влади теж розкидають по всій Росії. Зрадників України, зокрема, переселяють на Далекий Схід.

Також, на фоні загострень, варто підкреслити і той факт, що широкомасштабної агресії росії проти України не буде. Існують мінімальні ризики, але стягування війск до українського кордону це лише демонстрація сили без наміру застосування.

Про це в інтерв’ю BBC розповів віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков. Однією з причин дій Росії він вважає відволікання уваги внутрішнього споживача на зовнішні загрози.

“Як мінімальну (оцінює агресію). Існують ризики, їх не можна недооцінювати, але я вважаю і маю надію, що все ж таки те, що відбувається, це скоріше демонстрація сили без наміру її застосування – заради певної мети…Тому думаю, що це (стягування військ до кордону–ред.) зараз сигнал з боку офіційної Росії: запросіть нас до розмови. Ми такі потужні, сильні, з нами потрібно рахуватися і розмовляти через оті ризики, які ми вам демонструємо. Думаю, що така їхня головна мета”, – сказав Резніков.

Окрім того він наголосив, що існує внутрішній чинник, через що Росія не піде на агресивні дії.

“Восени вибори до Державної Думи Росії. У них є свої внутрішні складнощі економічного характеру, в першу чергу, це подорожчання споживчого кошика на 30%. Це не може не збуджувати населення, а ще події в Хабаровську, збудження, пов’язані з арештом Навального. Це все внутрішні складнощі, тому треба зробити простий технологічний крок – відволікти увагу внутрішнього споживача на зовнішні загрози і ризики”, – додав Резніков.

Також він наголосив, що Україна не планує ніякої атаки на “ДНР” та “ЛНР”.

“Це надумані меседжі, щоб самим фактом їхнього озвучення показати ризик появи ще одного “розіп’ятого хлопчика”. Ніхто нікого атакувати не планує, тому не потрібна буде ніяка там допомога”, – наголосив Резніков.