Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділяє двом банкам і одній компанії кредитне фінансування з метою підтримки продовольчої безпеки в Україні на суму 53,25 млн євро, про це йдеться у пресрелізі банку.

Загальна частка ризиків, яку ЄБРР покриває за угодами з «ПроКредит Банком», «ОТП Банком» (Україна) та компанією «ОТП Лізинг», становить 30 млн із 53,25 млн євро.

В ЄБРР додали, що забезпечення продовольчої безпеки під час війни – один із ключових елементів плану банку для підтримки реального сектору української економіки, який охоплює п’ять сфер.

Спеціальний пакет ЄБРР із підтримки продовольчої безпеки цього року передбачає надання Україні 200 мільйонів євро інвестицій у продовольчу безпеку. До загального обсягу інвестицій €1 млрд, запланованого ЄБРР на цей рік в Україні, також входить підтримка торгівлі, енергетичної безпеки, життєво важливої інфраструктури та фармацевтичної галузі, – йдеться у пресрелізі.

Зазначимо, що вчора державний департамент США закликав Росію припинити блокаду Чорного моря та не провокувати глобальні продовольчі проблеми зривом експорту з України, про це заявив держсекретар Ентоні Блінкен.

Україна – критично важливий експортер сільськогосподарської продукції і ключова ланка у глобальній системі постачання продовольства. Блокада Росії не дає вивозити ці товари, створюючи загроу недоїдання і голоду для мільйонів людей у всьому світі. Блокада має припинитися, – заявив він.