Народна депутатка від “Слуги народу” Ірина Верещук 27 лютого в ефірі телеканалу “Наш” сказала, що за часів президенства Володимира Зеленського нардепа від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука не притягували до переговорів з Росією щодо Донбасу. Відео опубліковано у Facebook на сторінці Верещук.

“Медведчук жодного дня не був долучений до процесу перемовин щодо обміну полоненими. Як би він не намагався видати бажане за дійсне – через телеканали, інформаційний простір або безпосередньо запропонувати свої послуги в питанні перемовин”, – зазначила нардепка.

Нагадаємо, 20 січня українська омбудсменка Людмила Денісова заявила, що бойовики зможуть передати  “через посередника” дев’ять незаконно утримуваних осіб. Речники бойовиків зазначили, що посередником у переданні  буде Медведчук.

У МЗС України зазначили, що такий крок “є ударом по нормандському формату і тристоронній контактній групі” і буде порушувати зазначені механізми задля  розв’язання тих чи інших гуманітарних питань. Українська делегація у тристоронній контактній групі наголосила, що Російська Федерація і Медведчук намагаються застосувати полонених у своїх політичних інтересах.

21 січня стало відомо, що один із ймовірних шляхів для передачі полонених – через Ростов-на-Дону і Мінськ, де їх мав би забрати Медведчук. Денісова додала, що інформація про передання полонених і їхню кількість “постійно змінюється”.

Через деякий час голова української делегації у тристоронній контактній групі Леонід Кравчук зазначив, що процес передання полонених Медведчуку зупинено.

Варто зазначити, що останній обмін полоненими відбувся 16 квітня 2020 року. Бойовики звільнили 20 осіб, а українська влада передала 14. У грудні представник Донецької області в українській делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, журналіст Сергій Гармаш зазначав, що окупанти блокували обмін.