Центральна виборча комісія 8 липня визнала обраним народним депутатом України Аліну Свідерську, яка увійде в парламент замість Святослава Вакарчука, який раніше склав свій мандат.

Так, 8 липня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого комісія визнала її обраним народним депутатом на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року.

На сайті ЦВК зазначено, що Свідерська народилася 25 лютого 1989 року, має вищу освіту. Є директором норвезької компанії ТОВ “Айсе Хидрі Юкрейн” і проживає в Києві. Вона була включена до виборчого списку партії “Голос” під № 19.

Також Свідерська – дружина колишнього міністра оборони в Кабміні Гончарука – Андрія Загороднюка.

Раніше лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук повідомив про те, що йде з Верховної Ради, але свою присутність в партії збереже. Він написав заяву про складання мандата народного депутата. Однак Рада провалила голосування за припинення депутатських повноважень Вакарчука. Тоді Вакарчук вийшов з фракції «Голос», пояснивши таке рішення тим, що народні депутати не залишили йому вибору, відмовившись проголосувати за складення мандата.