Відмова Росії від продовження Чорноморської зернової угоди та спроби перетворити продовольство на зброю послаблюють міжнародні позиції цієї країни та відштовхують від неї навіть колишніх прихильників, що спричинило дипломатичний провал організованого Росією африканського саміту.

Про це заявив на пресконференції у Брюсселі верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

На його думку, липнева зустріч між Росією й африканськими лідерами була «повним дипломатичним провалом» і Росія «втрачає позиції в міжнародній спільноті».

«Зустріч між Росією та африканськими лідерами була повним дипломатичним провалом, і я думаю, що Росія втрачає позиції в міжнародному співтоваристві», — сказав Боррель.

Боррель додав, що міністри ЄС «погоджуються, що [президент країни-агресора Росії Володимир] Путін своєю агресією завдає шкоди не лише Україні, а і країнам, які розташовані за тисячі кілометрів».

Це перший випадок, коли ЄС бачить, як «ці країни звинувачують Росію в наслідках її поведінки, навмисно перетворюючи продовольство на зброю», додав він.

Крім того, у заяві, зробленій 29 серпня, Боррель кинув виклик прихильникам думки, що санкції проти РФ не працюють, і наводить конкретні дані про ефективність обмежувальних заходів.

Санкції ЄС суттєво обмежили здатність Росії вести загарбницьку війну проти України: спричинили значну фінансову напругу, відрізавши країну від ключових ринків та значно погіршивши промисловий і технологічний потенціал. На цьому наголосив Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

«Експорт товарів подвійного призначення та передових технологій з ЄС, необхідних для виробництва обладнання та зброї, які Росія використовує у своїй загарбницькій війні, впав на 78% у 2022 році порівняно з 2019-2021 роками», – пише Боррель.

«Щоб зупинити війну, нам потрібно дотримуватися цього курсу», – підсумував Жозеп Боррель.