В Міністерстві оборони України назвали найгарячіший напрямок на фронті.

За словами заступниці глави Міністерства оборони України Ганни Маляр, минулий тиждень російські окупаційні війська намагалися повернути під свій контроль позиції в Харківській області, втрачені минулої осені. Тож найгарячіше було на Куп’янському напрямку фронту.

“Куп’янський напрям був дуже гарячий, ворожа армія намагалася пробити нашу оборону. Російським окупантам цього не вдалося. Але протистояння було дуже жорстке. У них такий план. Окупаційна армія Російської Федерації хоче в Харківській області повертати території, які вони втратили минулої осені під час Харківського контрнаступу Збройних Сил України”, – зазначила Маляр в ефірі телемарафону.

Вона також додала, що протягом минулого тижня обстановка була вкрай складною та напруженою для наших воїнів – як на сході, так і на півдні.

“Ворог для себе обрав основним напрямком саме схід. Наступ там триває ще з січня цього року по декількох напрямках. Це Лиманський, Куп’янський, Авдіївський, Мар’їнський і Бахмутський напрямок. Весь минулий тиждень схід був епіцентром бойових дій”, – констатувала вона.

В свою чергу військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів, за яких умов російські окупаційні війська можуть прорвати фронт Луганським напрямом. Про це фахівець повідомив в ефірі 24 каналу.

“У тій конфігурації, яка зараз є неможливо росіянам якісь великі зрушення. Збільшенням припустимо, в два рази сил і коштів на цій ділянці може було б можливо. Але це тоді їм треба піти з Запорізького та Херсонського спрямування і перекинути ті 150 тисяч на Луганський напрямок”, – повідомив експерт.

Фахівець додав, що зараз Україна має гарні успіхи на Запорізькому фронті. Там вдалося відбити позиції у районі дач під Вугледаром. Це старі позиції ЗСУ, які були у росіян, але навернувся вдалий момент для їхнього повернення.

А ось на часівському виступі ситуація ще цікавіша. Там ЗСУ продовжують рухатися у бік Старомлинівки. Якщо силам оборони вдасться це зробити, то за нею вже знаходиться оперативний простір противника, і ніхто сили оборони не зупинить.

Вони можуть після цього вийти до Азовського моря та розірвати сухопутний коридор. Для цього не обов’язково навіть виборювати великі міста, де є великий гарнізон росіян, а вийти безпосередньо.

Також додамо, що РФ намагалась провести наступальні операції в районі Білогорівки в Луганській області. Однак спроби досягти успіху повністю провалилися. Військовий експерт Олег Жданов представив детальний аналіз основних подій, що сталися на фронті за останню добу.

У районі Авдіївки на Авдіївському напрямку наші захисники успішно відбили атаки російських військ, незважаючи на інтенсивний вогонь авіації та артилерії супротивника.

«Ми взимку вже практично були у Кремінній, але за весняний період бойових дій і до літа ворог поступово просувався, видавлюючи нас із Серебрянського лісництва. Це погіршило становище наших сил у Білогорівці. Противник зараз перебуває у лісопосадках, веде звідти бойові дії.

Особливість цього напряму в тому, що тут активні дії цієї потужної угруповання (за щільністю вона найбільша), а довжина фронту набагато менше, ніж на інших ділянках. Щільність тут найбільша, важливість у тому, що вони хочуть нас змусити перекидати резерви саме на Куп’янському та Лиманському напрямках», – ділиться експерт.