Ми перемогли. Навіть не помітивши цього. Попри роки колонізації та окупації. Залежностей, якими Кремль нас обплутував та сковував. Тисячі агентів різних рівнів, яких в нас інтегрував. Попри вісім років війни. Ми перемогли.

“Ми – демократія в дії, де народ обирає геополітичний курс, президентів та парламент.
Ми – ринкова економіка, що пручається слабкому АМКУ, регулюванню цін та скидає олігархів зі своєї шиї.
Ми – правова держава, яка за незалежного прокурора САП, проти політичних переслідувань та портретів %бал у кабінетах”, – пише українська юристка, державна уповноважена Антимонопольного комітету України у 2015—2019 роках Агія Загребельська на своїй сторінці у фейсбуці.

Кремль зробив ставку на слабку владу і знов прорахувався, бо влада – це ми. Слабка команда при владі, кроти на Печерських пагорбах, постпандемічні шрами, енергетична криза та інфляція… Кремль вирішив, що ми достатньо слабкі зараз, щоб використати свій останній шанс. Зламати нас та підкорити. І знов прорахувався. В Україні не на папері, а в реальності єдиним джерелом влади є народ. І скільки б влада не шукала мир в очах Путіна, українці думають інакше. А значить буде саме так, як вирішили ми. І для нас давно холодильник стоїть на другому місці, на першому – цінності. Бо ми знаємо, що без цінностей не буде добробуту та щастя. Ми не підемо купувати газ в “Газпрому” і брати гроші в Кремлі. А значить влада також не піде, бо у важливих питаннях вони будуть робити тільки те, чого хочемо ми.

Кремль сподівався на “загниваючий захід”, занурений в розбрат, але гниє та розвалюється саме він. Німеччина, якою керували лобісти Кремля. Де досі популярні фейко-книги про те, як “погано живуть в США”.

“Де на популярних телеканалах проросійські спікери серед частих гостів. Яка здавалося б прив’язала себе енергетично та фінансово до Росії. Навіть в Німеччині Кремль програв. Коаліція з зеленими, жорстка позиція Бербок, невдоволення Кремля її призначенням, перші за багато років такі складні перемовини… І навіть Смурфик не говорить про те, що газогін Гаргамеля – це про бізнес”.

Після Трампу, штурму Капітолія та виводу військ з Афганістану Кремль очікував іншого. Маючи купу елітної нерухомості в Лондоні та вкладаючи гроші в британську економіку, Кремль вважав, що зможе зашкодити тому, що 70-рівний ювілей правління Єлизавети Британія святкуватиме як захисник демократичного порядку на європейському континенті.

Жорстка позиція США та Великобританії – не те, що він думав побачити. Світовий клуб демократій виявився міцнішим. Водночас в клубі диктаторів немає єдності. Навальний, Білорусь, Казахстан … – величезні порізи, з яких витікає кров диктаторів.

“У Кремля йде зворотний відлік, поки ми рухаємось вперед. Україна – це про майбутнє. Нам немає за чим сумувати та на що озиратися. Наші найкращі часи – попереду. Такі перемагають. Велич Кремля в минулому. Він не іде вперед. Його мета повернути годинник назад. Воскресити минуле. Такі програють”.

Нагадаємо, під час приготувань зустрічі у Женеві 21 січня державного секретаря США Ентоні Блінкена з російським міністром закордонних справ представники Великої Британії, Франції та Німеччини наголосили, що на військові дії Росії відповідатимуть спільно і рішуче.

«Коли йдеться про Росію, ми промовляємо одним голосом і діємо разом. Ця єдність дає нам силу, якої, я можу додати, Росія не має», – сказав Блінкен після переговорів з європейськими колегами у Берліні 20 січня.

Велика Британія, у свою чергу, оголосила, що постачає українській армії протитанкову зброю. Як зазначив заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко зазначив, що це «зміцнюватиме наші війська, посилить наші оборонні спроможності».