Президент Російської Федерації розпочав офіційний візит до Китаю. Там він заявив, що відчуває себе як дома, тай навіть заявив, що вивчає китайську мову. Звучить це все як справжній цирк, проте дуже красномовно свідчить про одне — Росія уже цілком належить Китаю, і не факт, що в Пекіні у обмін на допомогу у війні проти України Сі не попросив у диктатора території і багатства РФ, поставивши Путіна у становище заручника. Проте ейфорії Путіна не судилось збутись — експерти відмічають, що скоро між Путіним і Сі може спалахнути справжня війна.

Колишній опозиційний співробітник КДБ та Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Жирнов обговорив поїздку Володимира Путіна до Китаю, а також заявив, що для РФ зараз ситуація максимально несприятлива, тому Китай може навіть цим користуватись.

«Для Росії Китай є головним геополітичним союзником, а от РФ для Китая далеко не на першому місці у партнерстві.», — аналізує Жирнов.

Колишній опозиційний співробітник КДБ та Служби зовнішньої розвідки РФ наголосив, що Рф повністю економічного залежить від Китаю, адже країна-агресор це велика країна, але вкрай бідна, тому Путін поїхав хоч якось рятувати цю ситуацію.

Водночас президент РФ Володимир Путін зазначив, що відносини Росії та Китаю «досягнули найвищого за всю історію рівня» і набули характеру «справжньо всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії».

Російський лідер також згадав пісню, що стала популярною 75 років тому і в якій була крилата фраза: «Російська з китайцем — брати навіки».

На думку Жирнова, тут Путін припустився дуже грубої помилки.

«Путін зробив дуже небезпечні речі. Фраза, яку промовив Путін — це вислів Мао Цзедуна та Сталіна, і він призвів до того, що тоді виникла практично холодна війна. Таке відродження цих слів може привести до повторення історії та конфлікту Путіна та китайського лідера.», — додав колишній опозиційний співробітник КДБ.