Наші захисники на Луганщині вчергове відбивають атаки окупантів на Білогорівку, а на напрямку Сватово-Кремінна росіяни стоять в обороні.

“В нас традиційно важко, тому що коли брати з боку Білогорівки, то наші захисники вже не перший тиждень цілодобово відбивають наступи російсько-окупаційних військ. А що стосується Сватово-Кремінної, то тут все ж таки більш в обороні росіяни, наші просуваються, але потроху. Кожен метр Луганщини дається дуже важко, досі погода нам не сприяє, земля дуже в’язка і техніка не може пройти, то ж чекаємо на морози”, – повідомив голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай в ефірі інформаційного телемарафону.

За його словами, росіяни туди звозять дуже багато особового складу.

“Там і кадирівці, і з Херсонського напрямку частину перекинули, є мобілізовані на тимчасово окупованій Луганській області, є мобілізовані з Росії, є зеки – кого там тільки немає”, – зазначив Гайдай.

Він розповів, що окупанти завозять сотні вантажівок з будівельними матеріалами.

“Це і дошки, і кругляк, і ті трикутники “зуби дракона”, вони риють окопи, заливають бліндажі бетоном, дуже потужно готуються до оборони”, – сказав глава ОВА.

Що стосується можливості росіян іти в наступ на тому напрямку, за його словами, таке бажання в них є.

“Але так, як влучно відпрацьовують артилеристи, так, як діють наші військові, то це трохи зриває їм плани, і якогось повномасштабного наступу у них не виходить”, – додав Гайдай.

Водночас голова обласної військової адміністрації повідомив, що загарбники проводять несанкціоновані обшуки, арешти і вилучають у мирних жителів речі, що сподобалися.

У великі міста обіцяють поставити обладнання для запуску опалення, але водночас говорять про облаштування пунктів обігріву та вивозять людей – зазначив Сергій Гайдай.

“Необхідно було дочекатися заморозків, щоб пообіцяти доставити з Росії для допомоги так званій “ЛНР” у проходженні зимового періоду обладнання та спробувати запустити опалення. А також направити аварійні бригади на Луганщину з різних регіонів Росії. Коли вони приїдуть і що робитимуть у промерзлій землі Лисичанська, Рубіжного, Сєвєродонецька – незабаром стане відомо”, – уточнив він.

При цьому у Сєвєродонецьку почали розглядати питання організації мобільних пунктів обігріву.

“Чекають опалення з Росії і все одно збираються облаштувати намети. А ще – вивозять людей нібито до соціальних закладів. Так, за першу половину листопада з вищеназваних міст туди поїхали 111 людей”, – наголосив Гайдай.

За даними голови ОВА, днями окупанти посилили рейди в Старобільському районі, що супроводжуються обшуками, арештами, вилученням речей, що сподобалися.

“Як повідомляють місцеві жителі, забирають електроінструменти, генератори, дрібну та велику техніку, телефони, гроші та коштовності. Може, теж відчувають наближення українських військових”, – підсумував він.

Додамо, що російські військові намагаються контратакувати українських військових на Луганському напрямку, щоб сповільнити українське просування. Але не мають успіхів і зазнають великих втрати.

Про це раніше в ефірі телемарафону Суспільному повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

“Тенденція на передовій протягом кількох місяців не міняється. Напрямки по суті ті ж самі. Тільки на Луганщині трохи інші, тому що ми потиснули їх. Вони намагаються час від часу контратакувати. Проте крім великих втрат, нічого не отримують”, — повідомив Сергій Череватий.