Вторгнення в Україну з території Білорусі можливе, якщо держава-терористка накопичить там не менше 20 тисяч військових, які мають досвід бойових дій. Водночас спроба наступу на Київ та Волинь нинішніми силами армії Білорусі приречені на провал.

Про це розповів військовий експерт Юрій Федоров у розмові з російським правозахисником та блогером Марком Фейгіним.

“Йдеться про те, що 12-15 тисяч білоруських військових за великі гроші нібито готові здійснити такий прорив — чи то на Київ, чи то на західному напрямку. 12-15 тисяч — це 2,5-3 мотострілецькі бригади, які не мають бойового досвіду”, — зазначив Федоров.

Експерт нагадав, що кордон України з Білоруссю укріплений:

“Там мінні поля викладені, мости або підірвані, або заміновані, влаштовані різного роду фортифікаційні споруди на всіх напрямках. З приводу західного напрямку — там доведеться йти через ліси і болота. Це задоволення нижче середнього і вкрай ризиковано. Для цього потрібна дуже серйозна підготовка, а оборонна сторона, Збройні сили України, має всі підстави, щоб ці колони, які рухатимуться дорогами, а інакше вони просто потонуть у болотах, розстрілювати праворуч і ліворуч”.

На його думку, такий наступ на західному напрямку — “це швидше розмахування кулаками, спроба потріпати нерви в Києві керівництву України та відвернути певний контингент ЗСУ на перекриття цього напрямку”.

“На Київ були спроби у лютому-березні, чим вони скінчилися — відомо. Там були сили набагато більші, ніж ті, які можуть бути спрямовані на цю операцію… Реально можна говорити про те, що така загроза наступу на Україну з півночі, з Білорусі може виникнути, коли там опиняться досить серйозні, не менше 20 тисяч боєздатних, обстріляних російських військ, тоді це означатиме, що така підготовка дійсно йде, і такі шалені плани близькі до здійснення. Поки мені здається, що все це – струс повітря та шантаж”, — заявив Федоров.

Зазначимо: представник прес-служби Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов пояснив, чи небезпечний Олександр Лукашенко для України. Інформація про те, що Білорусь нібито готує наступ, поширюється спеціально.

В етері одного з телеканалів Юсов зазначив, що такі фейки вигідні для Росії. Так країна-агресор намагається налякати українців.

“Інформаційно-психологічні спеціальні операції дуже часто переслідують одночасно кілька цілей. І в даному випадку ми бачимо різні цілі, тобто з одного боку посіяти паніку серед населення, серед українців, в тому числі жителів прикордонних районів і областей. І дезорієнтувати українські сили оборони, розосередити сили, перекинути сили з інших напрямків. Ну і також об’єктом і цілями цієї спеціальної психологічної операції інформаційної є сама Білорусь і білоруси, тобто нагнітання. Зробити так, щоб заіскрило, і все-таки втягнути саму Білорусь в повномасштабну війну, чого до цього моменту не було”, – розповів Юсов.

Він зазначив, що зараз дуже важливо розуміти, які цілі перед собою ставить ворог. Не можна піддаватися на подібного роду провокації.

“Ми не говоримо про те, що від режиму Лукашенка немає загрози. Вона є, і Лукашенко допомагає Путіну і зброєю, і боєприпасами, і бронетехнікою. Він надає свій повітряний простір для ударів по Україні, але говорити про те, що в найближчому часі відбудеться повномасштабне вторгнення і втягування Білорусі вже в наземну операцію, сьогодні ми не можемо”, – додав представник ГУР.

За словами Юсова, кількість російського контингенту збільшується на території Білорусі. Однак самої білоруської армії, ударного угруповання, яке могло б зробити подібну операцію, не сформовано.

“І якщо сьогоднішніми силами білоруської армії буде проведена така спроба, то це чисте самогубство і для білоруської армії, і для режиму Лукашенка”, – резюмував Юсов.