Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що його племінник загинув на фронті, а його похресник отримав тяжке поранення. У нещодавньому інтерв’ю чиновник розповів, що його племінник загинув у Харківській області в січні 2024 року, а його похреснику в тому ж місяці прилетіло, після чого він залишився без частини кінцівки.

«Це ціна. Я не розумію, як про щось домовлятися з росіянами. У нас тисячі людей у країні, які втратили своїх близьких. Якщо ми не розв’яжемо це питання, то залишимо його своїм нащадкам, я цього не хочу», — відзначив він.

Нагадаємо, що Данілов неодноразово висловлював своє негативне ставлення до будь-яких розмов з РФ на її умовах а також висловлював недовіру росіянам. Це чітко показала зокрема і ситуація з ІЛ-76

За його словами, українських полонених на російському літаку ІЛ-76 не було. Втім, він додав, що Україна не має достатньо інформації, чи живі наразі полонені, яких мали обміняти того дня.

«Дійсно, в Росії стався катастрофічний випадок з літаком. Чи були там наші полонені? Я точно можу сказати, що ні. На основі того досвіду, який в нас був після Тегерану (ред, – коли в Ірані збили пасажирський літак з українцями) і на основі того, що відбувалося далі. Якби це відбулося, то повірте, кількість, як це називається біологічного матеріалу, загиблих, вони б обов’язково цим скористалися, обов’язково це зафільмували і те поле було б усе червоне від крові», – сказав Данілов.

Він також додав, що історія з полоненими була заготовленою Росією заздалегідь, щоб дискредитувати Україну на міжнародній арені.