Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок у колонці до 100 днів повномасштабного вторгнення Росії закликала надавати зброю Україні, щоб зупинити Путіна і знищити загрозу нової агресії Росії. Колонка Бербок опублікована у виданні Bild.

Глава МЗС Німеччини відзначила, що після 100 днів війни президент Росії Владімір Путін змінив свою стратегію, “але пекло продовжується”.

“Саме тому він тепер стріляє із безпечної відстані. Село за селом, місто за містом. Спочатку йде дощ із бомб та артилерії, потім танки котяться рівно виголеною землею. Путін розраховує на наполегливість та наше виснаження. І на кожне село чекає доля Бучі”, – заявила Бербок.

Міністр зазначила, що наступ на Україну також спрямований проти європейського миропорядку, “життя у свободі” у Вільнюсі, Кракові та Потсдамі, тому європейці виступають єдиним фронтом проти жорстокої російської загарбницької війни.

Окремо вона наполягла на постачанні озброєння Україні.

“Саме тому ми маємо продовжувати підтримувати Україну прямо зараз. Навіть зброєю, бо Путіна словами не зупинити”, – зазначила глава МЗС Німеччини.

Бербок підкреслила, що Німеччина зобов’язана діяти як найбільша країна в ЄС, “навіть якщо це важко”.

“Поки Україна не у безпеці, не у безпеці і Європа. Якщо в Україні не зупинити Путіна, завжди є загроза нової агресії. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну. Поки не залишиться жодної Бучі. Щоб те, що ми сприймаємо як належне, знову стало нормальним для людей в Україні: життя у свободі”, – зазначила глава МЗС Німеччини.

Нещодавно Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув звинувачення опозиції у тому, що Німеччина надто нерішуче поставляє важке озброєння України.

Виступаючи на дебатах у Бундестазі, він натомість перерахував поставки, які Німеччина вже здійснила, повідомляє видання Die Welt.

За словами Шольца, Німеччина доставила протитанкові та переносні зенітні ракетні комплекси, понад 15 мільйонів патронів, сотню тисяч ручних гранат та 5000 протитанкових мін.

Крім того, серед поставок – велика кількість вибухових матеріалів, кулемети та десятки вантажівок з матеріалами для боротьби з безпілотниками.

За словами Шольца, Німеччина доставляє зброю у співпраці з іншими державами-членами. Зокрема, разом з Данією Україні, зазначив канцлер, було поставлено 54 одиниці модернізованої бронетехніки.

Після того канцлер Олаф Шольц також пообіцяв поставити Україні сучасну систему протиповітряної оборони IRIS-T SLM і сучасний радар, який виявлятиме ворожі гаубиці, міномети та реактивну артилерію.