Речниця Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк повідомила, що у пунктах базування РФ є споряджені ракетоносії, які можуть приєднатися до служби. Вона закликала українців не ігнорувати повітряну тривогу.

Початок нового тижня в Україні може розпочатися з російських ракетних атак. Про це заявила керівниця пресцентру оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

За її словами, російські війська вперше за довгий час вивели у Чорне море корабель із крилатими ракетами “Калібр”.

“Перше спостереження: те, що в Чорному морі з’явився вперше за тривалий час, кілька діб не було — ракетоносій на чергуванні. Це надводний ракетоносій, який несе вісім ракет типу “Калібр” на борту”, — розповіла вона.

Гуменюк додала, що це означає, що підготовка до нового ракетного обстрілу України вже відбувалася. Крім того, у пунктах базування також є споряджені ракетоносії, які можуть приєднатися до служби за кілька годин.

Вона також закликала українців реагувати на сигнали повітряної тривоги.

Напередодні ж у Повітряних силах України повідомили, що армія Росії може проводити масовані обстріли раз на тиждень. За словами спікера відомства, російські війська можуть випускати по 30, 50, 70 і навіть 100 ракет за один раз українською територією, як це робили раніше.