Під час візиту Володимира Зеленського до Лондона  стало відомо, що Велика Британія розпочне навчання українських пілотів, а також докладає зусиль щодо співрпаці з іншими країнами стосовно можливої відправки F-16 в Україну, пише УНН з посиланням на заяву британського уряду.

Вказано, що у лютому прем’єр-міністр країни Ріші Сунак оголосив, що “Велика Британія розробить нову програму навчання для українських пілотів, щоб підтримати їхні зусилля щодо створення нових українських ВПС із використанням літаків F16 стандарту НАТО”.

“Цього літа ми розпочнемо початкову льотну фазу для груп українських пілотів для проходження базової підготовки. Це адаптує програму, яку використовують британські пілоти, щоб дати українцям навички пілотування, за допомогою яких вони зможуть застосовувати різні типи літаків. Це навчання йде пліч-о-пліч із зусиллями Великої Британії щодо співпраці з іншими країнами щодо надання літаків F16 – винищувачів, яким надає перевагу Україна”, – сказано у заяві.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що сьогодні у Лондоні, анонсував зустріч із прем’єр-міністром Великої Британії.

В офісі Сунака перед зустріччю з Зеленським підтвердили надання ударних дронів великої дальності.

Візитом до Лондона Глава держави продовжив європейське турне, після візитів на вихідних до Рима, Берліна та Парижа.

Додамо, Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак підштовхуватиме інших світових лідерів до надання більшої підтримки Україні, коли він візьме участь у міжнародних самітах наступного тижня.

Про це повідомили у офісі глави британського уряду.

Сунак у вівторок вирушить до Ісландії, щоб зустрітися з іншими європейськими лідерами, які беруть участь у саміті Ради Європи.

Потім він полетить до Токіо, щоб оголосити про співпрацю з Японією в галузі оборони та технологій, а потім зустрінеться з лідерами інших країн “Групи семи” (G7) в Хіросімі.

На саміті G7 Сунак наполягатиме на більшій допомозі Україні, у той час як вона готується до загострення військових дій проти Росії, заявили на Даунінг-стріт.