Великій Британії не подобається терпіти маячню та теорії змови Росії, якими вона намагається засмітити порядок денний Радбезу ООН. Про це заявила британська представниця в ООН Барбара Вудворд на ініційованому РФ брифінгу Радбезу щодо нібито розробки біологічної зброї в Україні.

Через те, що Росію досі не випхали з Радбезу ООН інші члени організації змушені слухати маячню з вуст російських представників.

Британська представниця в ООН Барбара Вудворд запитала, скільки ще представники інших країн мають терпіти маячню Росії, – передє уряд Британії.

Країна-агресор Росія порушила на закритому засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному з приводу “військово-біологічної діяльності США в Україні”, питання про нібито підготовку Києвом “брудної бомби” і закликала Захід не ігнорувати “загрозу”. У відповідь на ці фейки у представниці Великої Британії терпець вже увірвався.

Постпред Барбара Вудворд заявила, що РФ цілеспрямовано засмічує порядок денний Радбезу ООН нісенітницею, щоб не виконувати власні зобов’язання.

Вона наголосила, що Росія з початку широкомасштабного вторгнення в Україну намагається поширювати “дикі заяви” на засіданнях Ради безпеки. Вудворд згадала, що ще у вересні в Женеві на конференції з роззброєння у присутності 89 держав під час слухань щодо виконання Конвенції про заборону біологічної та токсичної зброї Росія висувала подібні звинувачення.

РФ не надала нічого, крім спотворених публічних документів та вставлених картинок із Вікіпедії.

За її словами, реакція держав-учасниць конвенції була ясною – РФ має припинити свою агресію та дезінформацію проти України, Москва має припинити демонізацію мирного та законного науково-технічного співробітництва.

“Зараз цей процес завершився. Претензії Росії були вислухані, розглянуті та відхилені… Рада є серйозним органом і ризикує бути зганьбленою діями Росії… Є багато питань, які вимагають нашої уваги, але Росія засмічує порядок денний теоріями змови”, – сказала вона.

За її словами, замість спроб очорнити Україну, РФ має зосередитись на власних зобов’язаннях, включно зі Статутом ООН, та закінчити цю війну.

Вона нагадала, що Росія порушила міжнародне право, коли вторглася в Україну 24 лютого. Напад більшістю голосів засудила Генасамблея ООН, нагадала Вудворд.

“Скільки ще нам доведеться терпіти цю маячню?” – сказала представниця Британії.

Зауважимо, що Росія намагається поширити фейк про те, що Україна буцімто готується використати “брудну бомбу”. Втім, доказів щодо цього немає. Речник Державного департаменту США Нед Прайс зазначив, що Кремль отримає належну відповідь – незалежно від того, використає він так звану “брудну бомбу” чи будь-яку іншу ядерну зброю.

Росія зібрала Радбез ООН, щоб завадити розслідуванню щодо використання іранських дронів у війні проти України. Проте нарвалась на жорстку критику від членів організації. Адже більшість членів Радбезу ООН підтримують проведення розслідування експертами ООН щодо використання Росією іранських дронів проти цивільного населення та інфраструктури України.

Заступниця постпреда України при ООН Христина Гайовишин під час засідання Радбезу наголосила, що розслідування стосовно постачання Росії іранських дронів має розпочатися негайно.

Представники країни-агресорки заявляють, що керівництво ООН не вповноважене відряджати експертів для інспекції на заклик членів організації. Натомість постійний представник Франції при ООН Ніколя де Рів’єр заявив, що використання Росією іранських БпЛА – це факт.

Факти очевидні: Іран надав безпілотники Росії, яка використовує їх у своїй агресивній війні та в невибіркових бомбардуваннях цивільних об’єктів. Ці факти, що можуть бути визнані воєнними злочинами, твердо задокументовані,
– сказав він.