Збройні сили України успішно прорвали головну лінію оборони Російської Федерації у районі Роботино і ведуть там жорсткі бої. Інформацію цю оприлюднило видання «Wall Street Journal». За даними авторів цієї статті, українська бронетехніка вперше під час контрнаступу змогла прорвати основну лінію оборони російської армії поблизу населеного пункту Вербове, що розташований недалеко від Роботино.

Інформація про ситуацію на фронті, надана журналістами з Wall Street Journal (WSJ), базується на інтерв’ю, проведеному з українськими військовими, які перебувають у цьому регіоні.

Видання повідомляє, що українські збройні сили змогли успішно подолати протитанкові перешкоди, включаючи рови та бетонні зуби дракона, що дозволило їм провести бронетехніку через російські оборонні позиції. Цю інформацію підтвердив один із українських військових.

«Прорив невеликий і за цю ділянку йдуть запеклі бої. Росіяни криють район артилерією та йдуть у контратаки. Українці зазнають тяжких втрат», — описують ситуацію кореспонденти WSJ.

Проте, за словами українських офіцерів, якщо Збройним силам України вдасться закріпитись на цій ділянці, вони можуть розглянути можливість введення більшої кількості важкої техніки через прорив у лінії оборони та попрямувати на менш оборонні території. Важливо відзначити, що частина техніки, що прорвалася, вже була знищена.

Видання нагадує, що головна мета України на цій ділянці — спробувати перерізати російське угруповання на лівому березі Дніпра, дійшовши Азовського моря або встановивши вогневий контроль над коридором до Криму.

«Ми прориваємося. Ми їх знищуємо. Але ціна…», — сказав газеті неназваний український військовий.

Видання нагадує, що спочатку українські спроби прорватися російською обороною завершилися невдачею. Згодом Збройні сили України змінили свою тактику, почавши дбайливо поводитися з технікою та військами, здійснюючи методичне знищення російської артилерії та боєприпасів.

Тим часом, невеликі групи українських військових наступали від однієї лісосмуги до іншої.

В останні тижні Україні вдалося розширити зону прориву та звільнити Роботине, але біля села Вербове російські сили обороняються особливо завзято.

Відомо, що окупанти використовують фосфорні боєприпаси, щоб підпалювати посадки, де знаходяться захоплені українськими військами окопи. Внаслідок цього українським військам доводиться залишати позиції під артилерійським вогнем, — сказав газеті офіцер ЗСУ.

Попри все ЗСУ все ж таки рухаються вперед: вони відвойовують окопи і утримують їх під артилерійським і танковим вогнем. Вони також відбивають піхотні контратаки.

Українські війська також намагаються просуватись на інших частинах цієї ділянки фронту. Зокрема, на південь від Роботине вони досягли межі села Новопрокопівка.

«Нові прориви змусять російських командирів розподіляти піхоту та артилерію по фронту, і їх щільність зменшиться», — сказано в публікації.

Ситуацію в окопах одна з військовослужбовців описала журналістам як «гармошку». За словами Олени Іваненко із 47-ї штурмової бригади, «коли ми прориваємося вперед, ворог намагається повернути втрачене».

Як каже Іваненко, з російського боку першу лінію оборони часто захищають погано підготовлені війська. Але після того, як ЗСУ захоплюють ці окопи, у контратаку йдуть професійніші штурмові підрозділи.

Російські війська виснажені довгими і кривавими боями, роблять висновок автори публікації. Але Москва продовжує зміцнювати свою оборону, у тому числі будує окопи перед районами, де ЗСУ концентрують свої сили.

Зазначимо, Роботино важливе для росіян тим, що це дорога на Токмак, це важливий транспортний вузол для постачання російських військ. Після Токмака (25 кілометрів від Роботино) звільнення Мелітополя (ще 48 кілометрів) вже буде справою кількох днів.