Російські прикордонники вторглися у води Естонії. Росія продовжує підтримувати напружену атмосферу в Балтійському регіоні. Останніми днями Кремль заявив про намір «переглянути» кордони в Балтійському морі, але потім відкликав цю пропозицію.

В результаті відбулася провокація на естонській частині річки Нарви, яка є кордоном між Естонією та Ленінградською областю Росії. У ніч проти 23 травня російські прикордонники прибрали буї з естонських вод, які маркували судноплавне русло.

Про це повідомили у Департаменті поліції та прикордонній службі Естонії.

Розмітка судноплавних шляхів у річці Нарва проводиться щорічно навесні через зміни русла річки. До вторгнення Росії в Україну установка буїв здійснювалася за погодженням між Москвою та Таллінном. Однак, починаючи з 2023 року, Росія висловила свою незгоду з позицією Естонії щодо розташування буїв.

У поточному році Росія заявила, що не погоджується з розміщенням половини із запланованих 250 буїв. Естонія розпочала встановлення світлових буїв 13 травня відповідно до закону про державний кордон та з урахуванням угод, досягнутих з Росією у 2022 році. Того дня було встановлено 50 буїв, але минулої ночі російські прикордонники зняли 24 з них.

Естонська сторона зв’яжеться з прикордонним відомством РФ і вимагатиме пояснень події.

На інцидент відреагувала і голова уряду Естонії Кая Каллас. У ході пресконференція вона закликала не потрапити до пастки залякування з боку Кремля.

За словами прем’єра, Таллінн тверезо підходить до цього питання, є спілкування і з РФ, і з союзниками.

Керівник зовнішньополітичного відомства Маргус Цахкна додав, що минулого вже траплялися інциденти на естонсько-російському кордоні. В Естонії ставляться до цього як до звичайної провокації з боку Москви країна на зв’язку з союзниками по ЄС та НАТО.