Зіткнення на східному фронті України, особливо в районі Вовчанська та на інших напрямках, набувають особливої гостроти, що є важливим чинником у стратегії оборони країни.  Вуличні бої у Вовчанську спричинили значні втрати для російських штурмових підрозділів. Противник повністю зав’яз у вуличних боях за Вовчанськ і поніс дуже високі втрати в особовому складі штурмових підрозділів.

У останні тижні на кордоні між Україною та Росією, зокрема в Харківській та Сумській областях, ситуація залишається напруженою, проте, як стверджують представники українських військових кіл, активного наступу з боку російських військ не відбувається.

Про це повідомляє представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

За словами Юсова, діяльність російських військ наразі обмежується прикордонними операціями, і ніяких ознак масштабного наступу на Харків чи інші прикордонні міста не спостерігається.

«Зараз ми бачимо саме прикордонну операцію і те, що відбувається, це не наступ на Харків», — зазначив представник української розвідки.

Про це ж говорить відомий німецький військовий аналітик Юліан Рьопке. Коментуючи ситуацію, він наголосив, що наступ росіян на півночі Харківської області не має значного прогресу і можна говорити про його застій. Очевидно, що через 11 днів бойових дій росіяни не змогли досягти значних успіхів у своїх планах.

Розвідувальна інформація, якою володіє українська сторона, свідчить про те, що у Сумській області росіяни також зберігають активність, але не планують масштабних наступальних операцій. Юсов підкреслив:

«Суми? Якщо будуть підстави для занепокоєння, про це офіційно повідомлятимуть. Ситуація там добре відома і плани, і ресурси ворога — також», — додав Андрій Юсов.

Проте, щодо можливості використання зброї, поставленої Заходом, для ударів по території країни-агресора, ситуація залишається складною. Представники Пентагону знову підтвердили, що такі дії заборонені, попри активні запити України.

На північному кордоні Харківської області, де напруженість залишається високою, українські артилеристи невпинно працюють, аби стримувати російські сили. Кореспондентка Reuters, яка відвідала позиції під Вовчанськом, розповідає про повсякденне життя бійців, які у ці дні особливо відчувають на собі вагу війни.

«Наразі ми на передовій працюємо цілодобово. Це не просто зміни, це наша реальність кожен день,» — ділиться Павло, навідник гаубиці із 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка. За його словами, робота артилерії на Харківщині набула особливої активності після того, як США врешті ухвалили рішення про надання військової допомоги Україні, яка була затримана через бюрократичні процедури.

За останні місяці перед Харківською областю стояло велике випробування. «Ми перебували в районі Бахмута, де наші позиції були досить скрутні через брак снарядів. Тепер, після перекидання на північ, ситуація змінилась. Кількість поставок амуніції значно покращилася,» — розповідає Павло. Ці зміни стали можливими завдяки тому, що на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», що відбулось 20 травня, було вирішено про додаткові поставки ППО, броньованої техніки та снарядів для українських військових.

«Тепер, коли ми маємо достатньо ресурсів, наша задача — продемонструвати, що ми здатні стримати наступ противника, що має вирішальне значення для оборони не лише Харківщини, а й інших регіонів України,» — пояснює артилерист. По його словах, стабільні поставки боєкомплекту відіграють ключову роль у забезпеченні обороноздатності і стримуванні подальшого просування ворожих сил на схід України.

Ця нещодавня кореспонденція з передової підкреслює не тільки важливість міжнародної підтримки українських військових, але й розкриває глибоку відданість та рішучість бійців, які кожен день стикаються з викликами війни. Оптимізм та віра українських захисників у свою перемогу є непохитною, незважаючи на всі труднощі, які їм доводиться долати.