Президент Фінляндії Саулі Нііністьо у своєму новорічному зверненні порівняв диктатора росії путіна зі сталіним.
Його звернення опубліковане на сайті глави фінської держави.

Нііністьо заявив, що 2022 рік повернув країну в минуле, а до Європи повернулися жахи великої війни. За його словами, зараз фінська зовнішня політика та безпекова політика переживає історичний поворот.

“Якщо росія вважала, що масштабна загроза швидко поставить Україну на коліна, вона припустилася серйозної помилки у своїх судженнях. Не можна не думати про схожість ситуації з нашою Зимовою війною, коли радянський союз припускав, що вони вийдуть на Гельсінкі упродовж двох тижнів. Як керівники країни з авторитарним правлінням, сталін і путін не змогли розпізнати ключовий фактор. Річ у тому, що люди, які живуть у вільній країні, мають свою волю і переконання. І що нація, яка працює разом, є величезною силою”, – заявив він.

Другою помилкою рф він назвав думку про те, що європейське чи західне співчуття до українського народу мине.

“Відбулося протилежне. Замість того, щоб просто співпереживати, ми глибоко переживаємо це з українцями. Ми сприйняли справу українців як свою власну. А підтримка України лише міцнішає”, – додав Нііністьо.

Також він зазначив, що всі ці роки у світі тривали війни та було багато жорстокості.

“Можливо, ми – у Фінляндії, країнах Північної Європи, Європі та Заході в цілому – просто хотіли заколисувати себе думкою, що жорстокість до нас не дійде. Тепер вона наближається до нас. Це змушує нас зрозуміти, що не всі готові прийняти нашу модель поведінки, яку ми вважаємо правильною. Це змушує нас вчитися реагувати на інші види моделей та поведінки”, – наголосив президент країни, додавши, що найгіршими з них є авторитарні та агресивні.