Міністерство закордонних справ України застерегло Білорусь від підтримки агресивної політики Росії. Україна пригрозила Мінську міжнародно-правовими наслідками.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву МЗС України до річниці початку протестів у Білорусі.

В українському міністерстві нагадали про небезпеку поглинання Білорусі Росією, що є продовженням російської агресивної політики проти України та інших держав. МЗС вважає це поглинання загрозою національній безпеці України і безпеці регіону.

“А будь-які форми підтримки Мінськом протиправної політики Кремля, спрямованої на підрив суверенітету і територіальної цілісності України, розцінюватимемо як недружній акт і фактичну підтримку російської агресії, що має відповідні міжнародно-правові наслідки”, – наголосили в МЗС.

Додамо, що Олександр Лукашенко публічно висловився, що готовий переступити через Будапештський меморандум. Він готовий визнати окупований Крим російським.

Олександр Лукашенко дав 9 серпня пресконференцію під назвою “Велика розмова з президентом”. На ній він і висловився щодо окупації Росією Криму.

Розмова про Крим почалася з досить емоційної репліки Лукашенка. Мовляв, на російських ток-шоу, зокрема дослівно “мого друга Володі Соловйова” білоруському президенту закидають, що він не визнав Крим російським. На закид він відповів “переведенням стрілок”.

“Коли Лукашенко Крим визнає?”. Я йому відповідаю публічно: коли останній олігарх в Росії визнає Крим і почне поставляти туди продукцію, за мною справа не заіржавіє. Хоча мене багато що зв’язує, “Будапештська декларація”, пам’ятаєте, ми її підписували?”– зізнався Лукашенко.

У своєму спічі далі він заявив, що може переступити через міжнародний договір про не напад на Україну – Будапештський меморандум. Але, як сказав Лукашенко, у нього начебто “зв’язані руки”. На це його нібито штовхає теперішня українська влада.