Якщо Росія вдасться до активних дій щодо України включно з вторгненням, Україна звернеться до Великої Британії по допомогу включно із запрошенням британських військовослужбовців на свою територію.

Про це в інтерв’ю телеканалу “Дом” заявив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

У відповідь на уточнення, чи йдеться про запрошення військових Великої Британії до України, Пристайко зазначив: “Якщо буде загроза реальна, якщо буде початок активних дій, ми попросимо все що завгодно, включно з британськими військовослужбовцями на наші території”.

За словами Пристайко, це можуть бути переговори та компроміс, напевно.” Це може бути, з іншого боку, тверда позиція і підтримка зброєю, політична підтримка наших партнерів”.

Також посол України у Великій Британії додав, що Україна “постійно” веде перемовини щодо постачання озброєння на тлі зростання російської агресії. У контексті Великої Британії посол також згадав угоду про розбудову українського флоту на 1,7 мільярдів фунтів стерлінгів, підписану в жовтні 2020 року.

“На першому етапі це будуть два протимінних кораблі, які вже готові, які зараз проходять дооблаштування на підрозділах компанії Babcock”, — зазначив Пристайко. Він висловив сподівання, що угода буде швидко ратифікована Верховною Радою України.

Раніше ЗМІ повідомили, що в Україну прибула група із 30 британських спецназівців та 2000 одиниць озброєння.

За даними видання Sky News, бійці сил спецоперацій допоможуть навчити українських військових новій протитанковій зброї, яку країна отримала від Великої Британії.

Програмне забезпечення для відстеження польотів із відкритим вихідним кодом показало, що транспортні літаки C-17 Королівських ВПС літали між Великою Британією та Україною з 17 січня. Журналісти також опублікували таймлапс цих польотів.

Також Видання The Times з посиланням на джерела в Міноборони повідомляло, що Велика Британія розглядає можливість надсилання сотень додаткових військ до сусідніх з Україною країн НАТО для стримування Росії.

За даними ЗМІ, країни-члени НАТО провели переговори на високому рівні щодо того, чи варто збільшувати свою присутність в Естонії, Латвії, Литві та Польщі.

Як відомо, Велика Британія очолює бойову групу чисельністю 1200 осіб в Естонії, де знаходяться 830 військовослужбовців, танки, бойові броньовані машини, самохідна артилерія, інженери, засоби ППО та розвідки. Понад 300 французьких військовослужбовців також входять до складу бойової групи.

У Польщі також перебувають 140 британських військовослужбовців у межах посиленої місії передової присутності НАТО.