Олексій Данілов, секретар Ради національної безпеки і оборони, заявив, що контрнаступ українських військ відбувається щодня. Про це він повідомив 10 квітня у Twitter.

У дописі автор наголосив на тому, що не варто очікувати чарівних дат, оскільки контрнаступ Збройні сили України фактично реалізують щодня.

“Системно і послідовно нищимо російських окупантів, — зазначив він.

Данілов натякнув, що інформаційний ажіотаж стосовно цієї теми не є корисним для планів Сил оборони України. Подробиці щодо дій військових він не повідомив.

Також зазначимо, що наступ російських окупаційних військ на Донбасі зазнає невдачі. Паралельно зростає напруження всередині РФ, між різними “вежами” кремлівського режиму. У цій ситуації час працює на користь України та дає можливість підготуватися до контрнаступу.

Про це в інтерв’ю литовському інформаційному агентству ELTA повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

– Час для нас має вирішальне значення під час підготовки до контрнаступу. Більш того, цей час працює на нашу користь, тому що, як ми бачимо, що далі, то більше прискорюються відцентрові процеси всередині російського режиму… Час зараз на користь нас та наших партнерів, – зазначив він.

Наступ російських військ на Донбасі міністр охарактеризував як “повзучий”. За словами Резнікова, плани Кремля якнайшвидше захопити всю територію Донецької та Луганської областей зазнають краху.

Тактика м’ясорубки, штурмових хвиль, коли російських солдатів кидають у бій як “гарматне м’ясо”, не дає бажаного ефекту: армія РФ зазнає колосальних втрат.

– Тільки в Бахмуті через це вони втрачають … до 500 солдатів на день. Але там є той Вагнер, злочинці та ув’язнені, яких вони просто не рахують, – уточнив міністр.

З іншого боку, за його словами, російський режим готовий принести в жертву навіть мільйон чи три мільйони солдатів для захоплення України.

Резніков нагадав, що власник ПВК Вагнера Євген Пригожин брав на себе зобов’язання домогтися успіху хоча б на обмеженій ділянці фронту, але цього не сталося.

– Усередині них, між різними “вежами” Кремля, відбувається конфлікт… Усе це насамперед дозволяє нам виграти більше часу, а також підтримує стабільність усієї нашої оборони, – додав Резніков.

Глава Міноборони відкинув критику, яка лунала в деяких західних ЗМІ, що оборона Бахмута та втрати там ЗСУ можуть підірвати здатність України розпочати контрнаступ.

– Бахмут – дуже добре укріплене оборонне місце, водночас займає вдале географічне положення… Тож це справжня фортеця. Бахмут дозволяє нашими меншими силами утримувати там значно більшу силу супротивника, одночасно знищуючи, перемелюючи його наступальні ресурси та потенціал. Це дуже важливо у контексті всього театру воєнних дій…

Якби не було тих втрат, вони могли б використати весь свій потенціал проти нас на іншій лінії оборони чи іншому місці фронту. У якомусь менш укріпленому та захищеному, – поінформував він.

Тако додамо: У вечірньому зведенні Генштаб ЗСУ повідомив, що що протягом доби противник завдав 21 авіаційний та 5 ракетних ударів, 4  з яких – із ЗРК С-300 по мирному місту Краматорськ. Також окупанти здійснили близько 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та цивільній інфраструктурі населених пунктів.

Не зважаючи на численні втрати в техніці та живій силі, противник не відмовляється від ведення загарбницької війни. Продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – цієї доби було відбито понад 20 атак противника.

Авіація Сил оборони за добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Також було збито ворожий гелікоптер Мі-24 і 6 БпЛА різних типів (2 з них ударні, 4 – розвідувальні).

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, а також склад боєприпасів противника.