Лінія фронту дуже велика, тому втримати оборону росіянам, дуже складно, повідомив Олег Жданов.

На Південному напрямку у ЗСУ помітні успіхи, є інформація про прорив першої лінії оборони та подальше просування. Щоб зміцнити цей плацдарм і сповільнити просування сил оборони України, окупанти можуть «пожертвувати» іншою ділянкою фронту, перекинувши звідти війська на Південь.

Полковник запасу ЗСУ висловив думку щодо подальших дій противника, спрямованих на утримання оборони на Південному напрямку: «Я так розумію, що вони «принесуть у жертву» Лиманський напрямок. Там йдуть бої в основному в районі Серебрянського лісництва, але інтенсивність цих боїв трохи зменшилася При цьому Куп’янський напрямок, у районі Сватове, вони залишили це угруповання, і на сьогодні це останнє місце, де вони можуть намагатися нас піддавити, щоб змусити перекидати туди наші резерви”.

Потім військовий експерт озвучив інформацію у цифрах за кількістю живої сили противника на ключових напрямках фронту.

«За останніми даними, які були у відкритих джерелах, на напрямі Сватово — Кремінна знаходиться близько 100 тис., на Бахмутському напрямку — близько 80 тис. живої сили ворога . Близько 350-380 тис. російських військ розтягнуто на Авдіївське, Мар’їнське, Бердянське, Мелітопольське та Херсонське напрямок. Найменше військ ми спостерігаємо на Херсонському напрямку.

Тим часом, на Запорізькому напрямку тривають активні бойові дії. Сили оборони України інтенсивно застосовують артилерію, внаслідок чого російським окупантам складно утримувати зайняті позиції. Однак лінія оборони в армії РФ досить міцна. Про це заявив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.

За його словами, російські окупанти дев’ять місяців зміцнювали лінію оборони: рили окопи, створювали довготривалі вогневі точки.

“Нині українська армія займається тим, що розширює плацдарми і лінію зіткнення з ворожими силами. Це дозволяє певною мірою послабити щільність ворожих бойових порядків. Противник у цій ситуації змушений перекидати додаткові ресурси, резерви, зокрема, він перекинув кілька підрозділів повітряно-десантних військ із Херсонського напрямку. Також на ділянку фронту ближче до Роботиного і Токмака він перекинув щонайменше підрозділи двох полків повітряно-десантної дивізії”, — розповів Селезньов.

Він уточнив, що йдеться про Псковську дивізію, яка вважається у РФ найелітнішою.

“Українська армія діє щонайменше на чотирьох ділянках лінії зіткнення на півдні Запорізької області, і, відповідно, якщо десь наше просування застопориться через ті чи інші причини, Сили оборони починають діяти на інших ділянках фронту на півдні Запорізької області. Противник не має достатньої кількості ресурсів і резервів, щоб закривати всі дірки у своїй обороні”, — пояснив військовий експерт.

Селезньов висловив думку, що у вересні та першій половині жовтня проводитимуться активні бойові дії.

“Далі почнеться період осінніх дощів, і це певною мірою сповільнить просування бронетехніки. А ось те, що і українська артилерія, і українські оператори дронів-камікадзе і далі працюватимуть зі знищення бойового потенціалу ворожої армії — це очевидно”, — резюмував він.

Тим часом Генштаб повідомляє, що протягом доби відбулось 22 бойових зіткнення.
Також на Лиманському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районах Новоєгорівки та Білогорівки Луганської області.
Відомо, що на Бахмутському напрямку наші захисники успішно відбили атаки російських військ в районі північніше Кліщіївки Донецької області. 
На Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі Мар’їнки Донецької області.
Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.
Авіація сил оборони протягом доби завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 — по зенітно-ракетним комплексам противника.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 11 артилерійських засобів на вогневих позиціях та 4 пункти управління противника.