Міністр оборони України провів блискучу військову операцію, змусивши РФ нікуди викинути ракети вартістю мільйони доларів.

Цього тижня військове командування України провело три успішні операції, обвівши навколо пальця Москву.

В одній із них участь взяв безпосередньо український міністр оборони Олексій Рєзніков.

Про це розповіла російська журналістка, історик Юлія Латиніна.

Ця операція, наголосила вона, пройшла практично непомітно для світу. І це дуже незаслужено, бо українські воєначальники дуже гарно обдурили супротивника. Нещодавно Резніков зробив британському колезі дуже цікавий подарунок – фотографію українського літака “Су” з підвішеними ракетами Storm Shadow. Це фото швидко розлетілося по ЗМІ та Мережі. На ньому, крім літака, була “пасхалка” – значок, що вказував на місце базування в Старокостянтинові.

“Російські розвідники, які вважають себе розумними, подумали: “Як проколовся український міністр оборони”. Тому Старокостянтинову прилітає багато всякого літаючого мотлоху, який цього разу навіть ніхто не перехоплює”, – розповіла Латиніна.

Після цього Z-канали зраділи, розповідаючи, як майстерно їхні ракети розгромили українську авіабазу з британськими ракетами. А даремно. Жодної авіації там не було й близько. Рєзніков просто обвів навколо пальця російських генералів, змусивши їх витрачати дорогі ракети на хибну мету.

“На другому році війни … Ну звичайно це було розводилово! Тому що в іншому випадку їх би перехопили як-небудь. “Сушкі” зі Storm Shadow як літали, так і продовжують літати. А Росія витратила кілька ракет … Не так багато, але приємно. Російське командування, як ми бачимо, купилося повністю”, – розповіла журналістка.

Окрім цієї операції, українці реалізували ще дві.

По-перше, створили у командування ЗС РФ повну впевненість, що контрнаступ розпочнеться за лічені дні. Це викликало паніку в лавах окупантів: військові РФ почали гарячково мінувати Бахмутський напрямок, заважаючи цим тікати з позицій “вагнерівцям”.

Ще одна важлива операція – це рейд російських добровольців до Білгородської області.

“На наших очах Залужний ні звідки і ні з чого створив другий фронт… Він змусив Путіна згадати, що є 700 км кордону, що не охороняється… Туди відправили терміновиків. Це стотисячний корпус, який був останнім резервом Герасимова… Завдання всієї цієї операції виконано на 5+. Я знімаю капелюх… Залужний майстерно створює несподіванки”, – констатувала Латиніна.

До слова, наміри України щодо контрнаступу йдуть за планом, незважаючи на безпрецедентну хвилю російських атак по всій Україні. Про це заявив заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов, пише Reuters.

Як підкреслив Гаврилов, поряд з ударами крилатими ракетами у травні Україна зіткнулася з неодноразовими залпами балістичних ракет, особливо по міських центрах, включаючи столицю Київ.

“Їхня головна мета – зупинити наш контрнаступ і націлити на центри прийняття рішень”, – сказав він.

Заступник глави Міноборони назвав інтенсивне використання балістичних ракет країною-агресоркою Росією в травні “останнім стратегічним заходом” і зазначив, що системи протиповітряної оборони були “більш ніж на 90 відсотків ефективними” проти атак.

“Для Росії було величезним сюрпризом виявити, що ефективність її балістичних ракет була майже нульовою проти сучасних систем ППО, які ми отримали від наших партнерів”, – сказав Гаврилов.

Він підкреслив, що ракетні обстріли жодним чином не вплинули на контрнаступ ЗСУ.

“Ніщо не може зупинити наші зусилля, наше бажання та нашу впевненість у тому, що ми переможемо у цій війні”, – додав він.