Марін Ле Пен – може стати наступним президентом Франції може , вона є лідеркою ультраправих , якщо чинна влада країни не виправить допущені помилки. Про заявив чинний президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі з читачами газети Le Parisien, витяги з якої газета опублікувала на своєму сайті.

Так, Макрон визнав “помилки в комунікації” з суспільством при ухваленні пенсійної реформи, що спричинила масові акції протесту в країні.

“Помилка могла полягати в тому, що я не був присутній в достатній мірі, щоб самому представити докази і просувати цю реформу”, — сказав президент.

Макрон підкреслив, що непопулярна реформа покликана врятувати від краху пенсійну систему країни. При цьому він звинуватив опозицію в тому, що вона не запропонувала ніякої альтернативи, що “деяким чином заважало дебатам”.

Коментуючи популістську критику опозиції, Макрон попередив про небезпеку приходу до влади Марін Ле Пен на наступних виборах у 2027 році. На його думку, це можливо, “якщо на виклики країни не буде дана відповідь і якщо звичка [популістів] брехати і заперечувати реальність буде прищеплена”.

Ле Пен – лідер правопупулістських сил у Франції. Вона відстоює ідеї євроскептицизму і французького націоналізму. Багато років відкрито висловлювала симпатії на адресу Росії, за що отримала прізвисько “подруга Путіна”.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Ле Пен відхрестилася від зв’язків з Росією. Однак почала закликати до негайного перемир’я, яке в даний час вигідне Кремлю.

Додамо, Президент Франції Еммануель Макрон не втрачає надії щодо того, аби стати “миротворцем”, і всіляко намагається це засвідчити. Водночас аналітики вважають, що його дипломатичні зусилля під час переговорів з лідером КНР Сі Цзіньпіном зазнали краху.

Декілька тижнів тому французький лідер відвідував Пекін, зокрема, для того, аби порушити питання російсько-української війни та схилити Китай до надання допомоги нашій державі. Мало хто оцінив такі старання Макрона – до того ж закінчились вони заявами посла Китаю у Франції Лу Шайе, який заявив, що колишні держави СРСР не є незалежними де-факто.

Власне, експерти переконані, що такі самовільні спроби президента Франції “наблизити мир” не є чимось позитивним. Насамперед тому, що вони відбуваються без попереднього проговорення з усіма членами Європейського Союзу, а отже, ставлять під сумнів єдність альянсу.

Водночас, як пишуть у Bloomberg, така “ініціативність” Макрона щодо допомоги України та перемовин з Китаєм була погано сприйнята у Вашингтоні.

Макрон продемонстрував готовність до самостійних дипломатичних зусиль, багато з яких зазнали невдачі. Під час своєї нещодавньої поїздки до Китаю президент Франції не досяг своєї мети переконати Сі поговорити із Зеленським. Відомо, що вони досі не спілкувалися після того, як понад рік тому почалася (повномасштабна ) війна,
– констатували у виданні.

Окрім того, там згадали про заяву посла Китаю у Франції Лу Шайе, яка слідувала після “дипломатичного фрилансу” Макрона та вщент розбила усі старання французького лідера, зокрема, стосовно створення платформи для перемовин між Москвою та Києвом.

Нагадаємо, В інтерв’ю французькому телеканалу посол Китаю у Франції відзначився низкою скандальних заяв. Він заявив, що колишні радянські республіки “не мають ефективного статусу в міжнародному праві”, а питання Криму є “неоднозначним”.

У Європарламенті закликають очільницю МЗС Франції Катрін Колонну вислати китайського посла Лю Шайє. Лист підписали 80 європейських депутатів.

Близько 80 депутатів Європарламенту написали спільний лист, закликавши очільницю МЗС Франції Катрін Колонну вислати китайського посла Лю Шайє. Вони наголосили, що “агресивні висловлювання посла порушують міжнародне право і становлять загрозу безпеці європейських країн-партнерів Франції”.