Президент Володимир Зеленський заявив, що не виключає проведення референдуму щодо Донбасу. На питання про те, чи має він намір проводити референдум про статус ОРДЛО, Зеленський відповів: “Я не виключаю референдуму щодо Донбасу в цілому”.

Я не виключаю референдуму щодо Донбасу в цілому. І тут питання не у статусі. У нас може бути таке в житті: щодо Донбасу, щодо Криму. Це може бути в цілому щодо припинення війни. Так може бути, що хтось, якась країна може нам пропонувати ті чи інші умови. Наразі цього немає точно, – повідомив Зеленський в інтерв’ю телеканалу 1+1.

Нагадаймо, що це вже не перша заява від Президента України щодо референдуму стосовно Донбасу. Під час своєї пресконференції до другої річниці президентства у травні 2021 року він допускав, що питання щодо ситуації на Донбасі можуть винести на всеукраїнський державний референдум. Закон про всеукраїнський референдум Зеленський підписав у квітні 2021 року. 

26 січня парламентарі ухвалили в цілому законопроект про народовладдя через всеукраїнський референдум. Раніше перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук повідомляв, що питання для всеукраїнського референдуму має формулювати народ.