Секретар Ради національної безпеки України (РНБО) Олексій Данілов рекомендував стежити за сайтом президента. За його словами, там з’являться нові прізвища українських олігархів, яких включать у санкційні списки. Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив в інтерв’ю виданню “Новое время”.

Під час розмови у Данілова запитали за яким принципом вводяться санкції проти українських олігархів і чи з’являться в списку нові прізвища, зокрема Ігоря Коломойського, Олександра Дубінського і Андрія Деркача.

Секретар РНБО відповів, що всі, введені проти громадян України санкції, розміщено на сайті президента країни. “Всі санкції, вже введені проти громадян України, розміщені на сайті президента. Жодних санкцій у таємному режимі немає”, – підкреслив він.

За його словами, якби проти згаданих вище олігархів було введено санкції, то їх би опублікували.

“Чи будуть вони (санкції – ред.)? Слідкуйте за сайтом президента, там обов’язково з’являться додаткові прізвища, імена та по батькові”, – додав Данілов.

Також за словами Данілова, РНБО зайнята не боротьбою з олігархами, а тим, щоб зробити те, що певні люди є олігархами, публічним фактом.

«Ми не боремося. Ми говоримо, що якщо людина олігарх, то треба, щоб це було публічним фактом», – заявив він.

Данілов зазначив, що олігархів в Україні багато і останнім часом з’явилися нові.

«У нас вельми цікава ситуація. Дивіться, у нас був період банкопаду, коли, якщо я не помиляюся, десь 96 млрд грн наших грошей ми змушені були заплатити за якісь, на мій погляд, не зовсім коректні дії певних осіб. Ми ж маємо розібратися, хто і як став олігархом за рахунок наших з вами спільних грошей. Це має бути публічний процес», – заявив секретар РНБО.