Окупанти хочуть “відрізати” Луганську область від України. Якщо росіянам вдасться захопити “дорогу життя” – трасу Лисичанськ-Бахмут – доставка гуманітарної допомоги та евакуація людей стане неможливою.

На Луганщині йдуть дуже серйозні бої в районі Рубіжного та Білогорівки. Практично з двох боків, з боку Попасної та з боку Білогорівки йдуть бої. Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

За його словами, траса, яка веде на Бахмут, Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Бахмут – зараз єдиний ланцюжок, по якому можливо завозити гуманітарні грузи та евакуйовувати людей.

“Вчора ворогові вдалося побудувати переправу, перекинути мобільні пантонні переправи через річку Сіверський Донець, і вони почали перекидати техніку, щось у них не виходило, десь переверталися танки, досі вони там валяються в річці”, – зазначив він.

Гайдай підкреслив, що ворогові все таки вдалося якусь частину техніки перекинути, і йдуть дуже жорстокі бої у Білогорівці, там працює і авіація і артилерія, міномети, дуже багато бійців з обох сторін.

“Сьогоднішній день буде достатньо вирішальним, щодо цієї переправи. Якщо ворогові вдалося там би закріпитись, то вони би і далі розвивали наступ і дійшли би до траси і перекрили би повністю з’єднання з Луганською областю”, – наголосив він.

Нагадаємо, у захопленому Херсоні окупанти хочуть змусити ув’язнених воювати проти ЗСУ. Таких ув’язнених у місті понад 2 тисячі. Про це повідомила уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова на сторінці у Facebook.

“Російські військові хочуть їх ставити попереду своєї армії, як гарматне м’ясо, щоб українській армії довелося стріляти у своїх же людей”, – написала омбудсменка.

Також росіяни продовжують викрадати людей просто посеред вулиці, зникають журналісти, люди з активною громадянською позицією. Людей кидають до спеціально створеної катівні. Заручниками окупації Херсона стали і працівники колишньої пенітенціарної системи, які нині підпорядковані Міністерству юстиції України.