Здійснивши підрив Каховської ГЕС, росіяни завдали непоправної шкоди й анексованому півострову Крим. Кримчани можуть на роки залишитися без питної води.

Російський диктатор Володимир Путін буквально “плюнув” на окупований Крим, коли віддав наказ підірвати Каховську гідроелектростанцію.

Про це сказав російський публіцист і політолог Андрій Піонтковський. Він зазначив, що такий відчайдушний крок лише показує, що глава Кремля зрозумів, наскільки нікчемною є його спроба втримати Кримський півострів.

У той же час Путін ще не збирається відмовлятися від Криму, вважає політолог.

“Рішення про підрив ГЕС приймалося без урахування інтересів кримчан. Ні в якому разі він від Криму ще не відмовився, тому що це визнати, що Крим втрачений Росією, тобто здійснити політичне самогубство”, – зазначив Піонтковський.

За словами політолога, підрив дамби Каховської ГЕС не так сильно вплине на півострів, як руйнування Кримського мосту. Коли цей міст буде зруйнований, це спричинить дестабілізацію всієї російської військової машини у Криму.

Тоді росіяни запанікують та будуть бігти з української землі якомога дужче, забуваючи про все на світі.

Речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк пояснила, що підривом Каховської ГЕС росіяни зробили гірше тільки собі, бо півострів Крим цілком залежав від неї.

Окрім того, вона акцентувала, що окупанти вже провокували подібну ситуацію. Тоді росіяни частково підіймали рівень води й підтоплювали Херсонщину. Першочергово у таких випадках страждає лівий берег Херсонської області. В очікуванні контрнаступу ЗСУ росіяни у паніці мінували території, проте підтоплення відбулися саме їхніх окопів та бліндажів. Гуменюк підкреслила, що тоді окупанти чимало втратили особового складу.

“Зараз ситуація абсолютно повторюється, тільки в кратності певній. Тобто кількість води більша, і відповідно – затоплення лівого берега буде більшим. Це означає, що та відстань, на яку ми хотіли відкинути окупантів, буде продиктована їм трохи у неприродний спосіб”, – сказала Гуменюк.

Російські окупанти не зможуть відвернути контрнаступ ЗСУ. Вже через певний час українські військові перебуватимуть на Чонгарі або навіть далі. І місцевим колаборантам буде несолодко.

Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. Він передав “привіт” колаборантам, які свого часу спалювали українські паспорти в Криму. Тепер їм потрібно добряче напружитися.

Звісно, підрив Каховської ГЕС міг дещо відтермінувати час контрнаступу. Але українські військові явно були готові до цього, адже про замінування дамби було відомо ще з минулого року.

Контрнаступ – невідворотній. Скоро українські війська стоятимуть на Чонгарі, а може навіть і далі. А коли знищать Кримський міст, то всі колаборанти опиняться в пастці,
– зауважив Тизенгаузен.

Тизенгаузен спілкується з низкою проукраїнських мешканців Криму, які з певних причин не змогли покинути півострів (важкохворі батьки тощо – 24 Канал). Вони прямо розповідають, що сім’ї багатьох завезених в Крим колаборантів вже повертаються до себе “на родіну”.

Настрої в багатьох колаборантів панічні. І так званий гауляйтер Криму Сєргєй Аксьонов також це розуміє. Він навіть створює власну “приватну військову компанію”, щоб вберегтися від можливих зачисток з боку ФСБ, як це було на окупованому Донбасі після 2014 року.

Попри все, не варто забувати, що майбутнє звільнення Криму, найімовірніше, не буде простим. Там багато оборонних укріплень та різних колаборантів.

Звільнення Криму – це вкрай важка робота. Півострів добре фортифікований, а в північній частині нариті колосальні укріплення. Це – серйозна військова база. Також там багато колаборантів,
– зауважив Тизенгаузен.