Політтехнолог Олексій Голобуцький заявив, що призначення ексголови Верховної Ради Володимира Литвина ректором Київського національного університету ім. Тараса Шевченка стане повним провалом, і назвав політика “символом безхребетності української політики”.

Таку думку Голобуцький висловив у ефірі програми “Тиждень з Марією Гурською” на Еспресо.TV.

“Явище безхребетності в наших політиків досить поширене. Так от, Володимир Литвин – це символ безхребетності в українській політиці. Я вважаю, що якщо він стане ректором Національного університету ім. Шевченка, то це стане повним провалом. Адже ця подія покаже рівень наших досягнень за останні 20-30 років незалежності. Це людина, за якою ще до цих пір тягнеться справа Гонгадзе. Він ніколи не працював в комерційних структурах, але має величезні статки. Досить негативний, на мою думку, український політик”, – сказав Голобуцький.

Політтехнолог додав, що голосування за ратифікацію “Харківських угод” було продавлене саме Володимиром Литвином, який на той період був спікером Верховної Ради України.

“На цю людину вже “немає де ставити клейма”. Я розумію, що ректор університету повинен співпрацювати з владою, але не такий як Володимир Литвин. Не може людина, яка продавлювала голосування за ратифікацію “Харківських угод”, очолювати державний університет”, – додав політтехнолог.

Раніше, Володимир Литвин заявив, що колишній президент Віктор Янукович і український парламент змушені були підтримати харківські угоди через непідйомну ціну на газ. Про це Литвин сказав в ефірі “Свободи слова з Савіком Шустером”.

“Харківські угоди – це був наслідок результатів 2009 року, коли були підписані газові угоди, коли Україна моментально отримала ціну в 360 доларів, удвічі більшу, ніж попередня ціна”, – сказав Литвин.

За його словами, підписанню та ратифікації харківських угод передувало рішення РНБО. На засіданні ради, сказав Литвин, доповідач з цього питання говорив, що ціною на газ Україну “загнали в глухий кут”.

“Це була абсолютна безвихідь. Коли виступає прем’єр-міністр, міністр закордонних справ, міністр економіки, міністр фінансів і доводять, що Україна впаде, тому що ціни цієї не витримають за енергоносіями, і нам потрібно прийняти це принизливе, можливо, рішення, але виходу іншого немає “, – виправдовується Литвин.

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що рада доручила СБУ розглянути питання відкриття кримінального провадження проти депутатів 6 скликання Ради, які в 2010 році голосували за ратифікацію харківських угод. “Тут дуже багато цікавих персонажів, які на сьогоднішній день продовжують перебувати в українській політиці. Більш того, деякі, як, наприклад, Володимир Литвин, пропонують себе на посаду ректора Київського національного університету ім. Шевченка”, – сказав Данілов.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.