У відповідь на санкції проти нардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака (обидва від “Опозиційної платформи – За життя”) Російська Федерація в лютому провела кібератаку на Україну. Однак українській стороні вдалося завчасно запобігти серйозним наслідкам. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.

З середини лютого Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО зафіксував масштабні атаки на українські сайти. Такі, як звичайні DDoS-атаки з метою “покласти” їх потоком однотипних запитів, так і спроби занести віруси до програм документообігу.

Але українській стороні вдалося вчасно виявити ці загрози та уникнути серйозних наслідків. За словами заступника секретаря РНБО Сергія Демедюка, атаки пов’язані з санкціями проти Віктора Медведчука та Тараса Козака, а також блокуванням телеканалів останнього.

“Початок низки атак відбувався ніби “за годинами”, деякі з них виступали як операції прикриття, щоб відвернути команди реагування”, – розповів він РБК-Україна.

За його словами, така тактика свідчить про координацію дій під час кібератак. І це є додатковим підтвердженням участі російських спецслужб.

Він також запевнив, що росіяни активно сканують український сегмент інтернету в пошуках вразливих місць. І після їх виявлення запускають шкідливі програми для втручання в роботу систем і мереж.

Нагадаємо, раніше в Службі безпеки заявляли, що у складі російських спецслужб є спецпідрозділи, основною функцією яких є кібератаки проти України. У лютому на двох засіданнях РНБО ввів санкції проти Медведчука і Козака. В результаті, припинили ефірне мовлення телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK, а також під управління держави повернули ділянку нафтопродуктопроводу, який експлуатувала пов’язана з Медведчуком компанія.