Очільник Верховної Ради Дмитро Разумков поділився з українцям важливою новиною — він наголосив, що на годині запитань до уряду у Верховній Раді у п’ятницю, 2 жовтня, щодо катастрофи літака з курсантами 25 вересня заслухають віцепрем’єра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського.

Це рішення було ухвалене під час погоджувальної ради парламенту. Окрім того, постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Василь Мокан зазначив, що наступного дня після трагедії, в суботу, уряд створив державну комісію з розслідування причин катастрофи літака Ан-26 у Харківській області. За його словами, усі родини загиблих отримають одноразові допомоги у розмірі понад 1,6 млн грн. Про це інформує сайт Верховної Ради України.

“Я так розумію, що всі підтримують пропозицію Олександра Корнієнка щодо заслуховування профільного віцепрем’єра пана Уруського. Чи все ж таки міністра оборони Тарана? Міністр і так буде – ви йому зможете задати питання в рамках 20 хвилин, які відведені для запитань до прем’єр-міністра. Тоді заслуховуємо віцепрем’єра”, — наголосив Дмитро Разумков.

Що важливо розуміти, сам Олег Уруський нещодавно повідомив, що чорні скриньки літака Ан-26 Повітряних сил Збройних сил, який розбився увечері 25 вересня на Харківщині, знайшли, наразі розпочався процес їх дешифрування.

“Бортові самописці (“чорні скриньки”) знайдені. Вони вціліли. Їх стан задовільний. Інформація на самописцях збережена. Вони вилучені та 27 вересня авіаційними експертами під контролем ДБР розпочато процес їх дешифрування, який триватиме орієнтовно 3-5 днів”, — розповів український чиновник.

Нагадаємо, що 25 вересня у Харківській області на 530 кілометрі траси Київ – Харків поруч із дорогою впав військовий літак АН-26 і загорівся. На борту було 27 людей: члени екіпажу, курсанти і офіцери Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба.

На місці авіакатастрофи знайшли тіла 25 загиблих, ще одна людина померла у лікарні, один курсант вижив і перебуває у лікарні. Варто звернути увагу на те, що слідчі ДБР розглядають чотири версії катастрофи військового літака АН-26 на Харківщині.

До слова, на виконання завдання Глави держави уряд працює над виплатами компенсацій сім’ям військових і курсантів, які загинули внаслідок катастрофи літака Ан-26 під Чугуєвом. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Вінницької області.

«Я думаю, що гроші – це найостанніше, що може цікавити родини. На жаль, ми не можемо повернути їм їхніх дітей, але уряд отримав позицію Офісу Президента, і вони працюють над тим, щоб кожна родина отримала ще гроші для підтримки», – сказав Глава держави, відповідаючи на запитання представників ЗМІ на Вінниччині.

Володимир Зеленський наголосив, що це – страшна трагедія, яка має бути ретельно розслідувана. За його словами, загиблі були родом з різних областей України, і церемонії прощання з ними можуть відбутися після ідентифікації їхніх тіл та встановлення осіб.