В Україну 30 січня прибула міністерка національної оборони Канади Аніта Ананд. Її візит триватиме 2 дні.

Про це повідомляє 24 канал.

Під час відвідин нашої країни Ананд планує зустрітися з міністром оборони України Олексієм Резніковим. Канадську делегацію на летовищі зустрів його заступник Олександр Поліщук.

Зазначається, що візит відбувся на запрошення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

«Глави української та канадської дипломатій проведуть переговори, ключовими темами яких стануть: протидія російської агресії, консолідація подальших кроків зі стримування РФ, зміцнення безпекового сектору України, актуальні питання двостороннього співробітництва України та Канади, зокрема в торговельній, економічній, освітній та візово-міграційній сферах», – поінформували у зовнішньополітичному відомстві.

Вона пробуде в Україні протягом двох днів. У Міноборони України нагадали, що раніше Канада оголосила про рішення надати фінансову допомогу та продовжити операції UNIFIER до кінця березня 2025 року. Також країна пообіцяла збільшити кількість особового складу навчальної місії в Україні до 400 осіб.

Нагадаємо, що Канада вирішила відкликати дипломатів на тлі зростання побоювань вторгнення РФ в Україну. Також евакуйовано членів їхніх сімей. Під евакуацію потрапили діти співробітників посольства Канади віком до 18 років. На такі дії Канада пішла у зв’язку з нарощуванням військового контингенту РФ і її дестабілізуючих дій в Україні та навколо неї.

«Безпека канадців, наших співробітників та їх родин у канадських закордонних представництвах є найвищим пріоритетом. Через чинну російську військову розбудову та дестабілізаційні дії в та навколо України ми вирішили тимчасово вивести неповнолітніх дітей наших співробітників та членів родин, які їх супроводжують», – повідомляє МЗС Канади.

Зазначається, що канадське МСЗ та посольство Канади в Україні «продовжить уважно стежити за ситуацією». Таким чином, Канада стала четвертою країною, що закликала представників дипломатичних установ та їхні родини покинути Україну. Напередодні аналогічні плани озвучили США, Австралія та Велика Британія. Своєю чергою голова дипломатії ЄС заявив, що Європейський Союз не збирається проводити евакуацію дипломатів та їхніх сімей з України на тлі загрози російських військових дій.