Наступним великим містом, яке можуть деокупувати українські військові, може стати Мелітополь. 

Таку думку висловив в ефірі Радіо НВ військовий експерт Сергій Грабський. 

“Мелітополь може бути або результатом другої фази нашої наступальної операції (першою фазою буде звільнення правого берега), або навпаки – він може бути і першою фазою. І не забуваємо, що саме Мелітополь і околиці – це зона активних дій наших партизанів, які так само наносять удари. Таким чином абсолютно вірогідним і доцільним виглядає нанесення ударів як з фронту, так і з тилу для деморалізації противника та знищення його бойових угруповань саме в Мелітополі”, – пояснив експерт. 

Він також наголосив, що ЗСУ ведуть активні дії як на Херсонщині й Запоріжжі, так і на Харківщині. 

“Це говорить про те, що українська армія здобуває все більше і більше навичок для ведення саме наступальних дій на різних операційних напрямках. Ми нарощуємо свої наступальні можливості і тепер все залежить від того, наскільки швидко ми поповнимо і будемо мати в достатній кількості озброєння, бойову техніку для того, щоб здійснювати наступальні операції”, – каже Грабський. 

Такий сценарій видається все більше ймовірним, зокрема, й завдяки місцевим мелітопольським партизанам. Вони щодня попри високі ризики допомагають ЗСУ винищувати окупантів та колаборантів у місті. 
 
Зараз Мелітополь – це великий логістичний хаб окупантів, який розповсюджує озброєння по всьому Запорізькому напрямку. 

Як зазначив військовий експерт Олександр Мусієнко, мелітопольські партизани сприяють діям українських військових. Вони знищують залізничні об’єкти, затримують логістику противника та інформують українські сили про пересування підрозділів окупантів. 

“Ми бачимо, що Мелітополь – це один з оплотів українського спротиву на Запорізькому напрямку. Ми знаємо, що там дуже суттєво діють українські партизани, які переходять до знищення залізничних об’єктів. Крім того, вони продовжують чинити супротив, затримуючи логістику противника. Ну й інформують українські сили про пересування підрозділів (окупантів – ред), підвезення техніки, тощо”, – зазначив він. 

За словами експерта,  партизанський опір дуже важливий, бо він сприяє діям українських оборонців по ураженню складів.  
 
Водночас, попри тотальний спротив та впевнене просування ЗСУ, кремлівський диктатор та його військо наразі не планують відмовитись від своїх нездійсненних планів і навіть їх масштабують. 
 
Як зазначав раніше Сергій Грабський, зараз існує два ймовірних напрямки, куди окупанти можуть здійснити спробу просування. 
 
За словами Грабського, Росія водночас усвідомлює те, що вони мають досить обмеженні можливості щодо забезпечення і посилення угруповання на правому березі Дніпра. Натомість вони намагаються створити саме ударне угруповання з метою подальшого просування на двох можливих напрямках. 

“Перший напрямок – це, безперечно, Миколаїв. Для того, щоб взяти під контроль хоча б частину узбережжя українського Чорного моря, яку вони зараз не контролюють зовсім. І другий напрямок – на Кривий Ріг”, – вважає Грабський. 

За його словами, на сьогоднішній день важко сказати, який напрямок вони вважають як основний, тому нині можна розглядати обидва ці напрямки як вірогідні і рівнозначні. 

“Щодо Криворізького напрямку, тут треба дивитися трішки далі. Не є ціллю на сьогоднішній день взяти Кривий Ріг, але є ціллю вийти на оперативний простір і через фактично узбережжя Дніпра намагатися прорватися на Запоріжжя. Адже не забуваємо, що як на правому березі накопичуються сили, так і на лівому березі противник накопичує сили. І очевидним є його намагання прорватися в район Запоріжжя”, – сказав експерт.